Kalejdoskop polskiego filmu

Jerzy Antczak - filmowiec, Polska 2018

Cykl prezentuje dorobek powojennej polskiej kinematografii. Zostaną w nim przedstawione najwybitniejsze i najciekawsze polskie filmy powojenne, gwiazdy oraz osobowości kina lat 40., 50. i 60.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Magazyn kulturalny
  • Reżyseria: Stanisław Janicki

Kalejdoskop polskiego filmu w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Stanisław Janicki Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wybitny znawca polskiego kina kieruje uwagę na dorobek powojennej polskiej kinematografii. Bohaterami jego opowieści są najwybitniejsze i najciekawsze polskie filmy powojenne, gwiazdy oraz osobowości kina lat 40., 50. i 60. Widzowie zobaczą pierwsze kroki przed kamerą Danuty Szaflarskiej, Jerzego Duszyńskiego, Władysława Hańczy, Hanny Skarżanki i Tadeusza Łomnickiego. Dowiedzą się, w jaki sposób twórcy "Ostatniego etapu", "Miasta nieujarzmionego" i "Ulicy granicznej" radzili sobie z wojenną traumą.

Nowy program Stanisława Janickiego, twórcy jednego z przebojów Telewizji Kino Polska - "W Iluzjonie". W "Kalejdoskopie..." ten wybitny znawca polskiego kina zmienia nieco perspektywę i kieruje uwagę na dorobek powojennej polskiej kinematografii. Bohaterami jego barwnych opowieści i anegdot są najwybitniejsze i najciekawsze polskie filmy powojenne, gwiazdy i osobowości polskiej kinematografii lat 40., 50. i 60. Dodatkowego smaku dodaje "Kalejdoskopowi..." osobisty stosunek autora do przedmiotu jego zainteresowań, ponieważ Stanisław Janicki opowiada o pierwszych filmach, które świadomie oglądał i na których uczył się rozumieć kino.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×