Kanał Stalina

Polska 2006

Reportaż poświęcony Kanałowi Białomorskiemu. Za Stalina połączył Morze Białe z Bałtykiem. Inwestycja, choć oddana w terminie, nie miała żadnego sensu gospodarczego, gdyż droga wodna była nieprzydatna.

  • Czas trwania: 28 minut, Gatunek: Reportaż

Kanał Stalina w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Stanisław Kalisz Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż poświęcony jednej z wielkich budów socjalizmu - Kanałowi Białomorskiemu. Za Stalina połączył Morze Białe z Bałtykiem. Inwestycja, choć oddana w terminie, nie miała żadnego sensu gospodarczego, gdyż droga wodna była nieprzydatna. Przy budowie śmierć poniosły dziesiątki tysięcy ludzi, w tym bardzo wielu Polaków. Kanał jest przykładem stalinowskiej paranoi. Po latach niemal w całości zarósł. Życie ludzkie poszło na marne. Po wielu latach jest szansa, by przypomnieć tamtą historię.

Reportaż poświęcony jednej z wielkich budów socjalizmu - Kanałowi Białomorskiemu. Za Stalina połączył Morze Białe z Bałtykiem. Inwestycja, choć oddana w terminie, nie miała żadnego sensu gospodarczego, droga wodna była nieprzydatna. Przy budowie śmierć poniosły dziesiątki tysięcy ludzi, bardzo wielu Polaków. Kanał jest przykładem stalinowskiej paranoi i po latach niemal w całości zarósł. Życie ludzkie poszło na marne. Po wielu latach jest szansa, by odtworzyć tamtą historię.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×