Każdy ma swój port...

Polska 2007

Reportaż o dwóch siostrach, które zrobiły kariery naukowe w krajach, które wybrały na miejsce zamieszkania i które są córkami najsłynniejszego polskiego żeglarza Henryka Jaskuły.

  • Czas trwania: 28 minut, Gatunek: Reportaż

Każdy ma swój port... w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jolanta Roman-Stefanowska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż o dwóch siostrach, które zrobiły kariery naukowe w krajach, które wybrały na miejsce zamieszkania. Maria odpowiada w holenderskim Ministerstwie Wody za ochronę kraju przed powodziami. Jest autorką ważnych wynalazków i patentów w tej dziedzinie. Anna mieszka w Australii, gdzie pracuje w rządowej Komisji ds. Ochrony Środowiska. Pracuje również na rzecz walki z ociepleniem klimatu na Ziemi. Obie są kobietami sukcesu. Mają polskie domy i pielęgnują tradycję. Są córkami najsłynniejszego polskiego żeglarza Henryka Jaskuły.

Reportaż o dwóch siostrach i ich niezwykłym ojcu. Obie są naukowcami i obie zrobiły naukowe kariery w krajach, które wybrały na miejsce swojego zamieszkania. Maria odpowiada w holenderskim Ministerstwie Wody za ochronę kraju przed powodziami. Jest autorką ważnych wynalazków i patentów w tej dziedzinie. Otrzymała za swoją pracę wiele nagród. Ma męża Holendra i dwoje dzieci. Ich pasją są podróże. Anna mieszka i pracuje a Adelaide w Australii i tam pracuje w rządowej Komisji ds. Ochrony Środowiska. Pracuje również pod auspicjami ONZ na rzecz walki z ociepleniem klimatu na Ziemi. Obie siostry są kobietami sukcesu. Zrobiły kariery i doskonale znajdują się z swoich krajach. Jednak mają polskie domy, pielęgnują polska tradycję. Mówią, że rozniósł je po świecie wiatr z żagli. Są córkami najsłynniejszego polskiego żeglarza Henryka Jaskuły. Pływały z ojcem wielokrotnie. Jako młode dziewczyny wciągały na maszt polska flagę, zawijając do niezliczonych portów świata. Henryk Jaskuła urodził się w 1923 roku. Pochodził z biednej rodziny, która za chlebem musiała emigrować do Argentyny. Henryk tak się wychowywał i tam rozpoczął studia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×