Kobieta, wino i śmiech - Irenie Kwiatkowskiej w 100. rocznicę urodzin

Polska 2012

Koncert zorganizowany z okazji 100. urodzin Ireny Kwiatkowskiej, podczas którego kobiety pracujące na scenie i w kabarecie zaśpiewają piosenki z jej repertuaru.

 • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Koncert

Kobieta, wino i śmiech - Irenie Kwiatkowskiej w 100. rocznicę urodzin w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • kabaret Neo-Nówka Scenariusz
 • Jacek Mocny Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Irena Kwiatkowska była jedną z najwybitniejszych polskich aktorek komediowych i kabaretowych. 17 września 2012 r. przypada setna rocznica jej urodzin. By uczcić pamięć artystki, zorganizowano specjalny koncert, podczas którego kobiety pracujące na scenie i w kabarecie zaśpiewają m.in. piosenki z repertuaru aktorki.

Irena Kwiatkowska to jedna z najwybitniejszych aktorek w naszych powojennych dziejach. Była niedoścignionym wzorem dla wielu aktorek komediowych i artystek kabaretowych. 17 września 2012 roku przypadła setna rocznica jej urodzin, co uczczono specjalnym wydarzeniem scenicznym. Był to koncert, w którym zaprezentowały swoje umiejętności kobiety pracujące na scenie, estradzie i w kabarecie. W hołdzie mistrzyni. Artystki wykonały piosenki z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej oraz autorskie prezentacje. Sama Irena Kwiatkowska również się w tym koncercie pojawiła, a to za sprawą materiałów archiwalnych TVP. Wejdzie w dialog z konferansjerami, równiez wielbicielami jej talentu, będzie puentować grane na scenie utwory.

Komentarze

Skomentuj
 • Janusz (gość)

  Trudno o większą szmirę (program).

  17.09.2012 22:32
 • Hanna z Poznania (gość)

  WSPANIAŁA AKTORKA:):):)

  15.09.2012 17:17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×