Kobiety w religii żydowskiej

Polska 2008

Reportaż pokazuje różnice w uczestnictwie kobiet żydowskich i chrześcijanek w życiu religijnym. Dokument przedstawia udział Żydówek w modlitwach i w inauguracji świąt.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Kobiety w religii żydowskiej w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Małgorzata Burzyńska-Keller Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy reportażu wyjaśniają, na czym polega różnica w uczestnictwie kobiet żydowskich i chrześcijanek w życiu religijnym. Starają się wyjaśnić, czemu pochodzenie żydowskie jest wyznaczone przez fakt posiadania matki Żydówki. Pochodzenie z ojca Żyda nie jest w pełni uznawane przez prawo żydowskie, Halachę. Dokument przedstawia także uczestnictwo kobiet w modlitwach w synagodze oraz rozdział pomiędzy częścią żeńską i męską. Będzie również mowa o roli kobiet w inauguracji żydowskich świąt.

Autorzy programu wyjaśniają, na czym polega różnica w uczestnictwie kobiet żydowskich i chrześcijanek w życiu religijnym. Chcą podważyć stereotyp, zgodnie z którym wyznawczynie judaizmu są postrzegane jako istoty w pewnym sensie drugoplanowe z religijnej perspektywy. Postarają się także wyjaśnić, czemu pochodzenie żydowskie wyznaczone jest przez fakt posiadania matki Żydówki. Pochodzenie z ojca Żyda nie jest w pełni uznawane przez prawo żydowskie Halachę. Taka osoba w świecie religijnym nie jest traktowana jako Żyd czy Żydówka. Opowiedzą o uczestnictwie kobiet w modlitwach odbywających się w synagodze, o rozdziale pomiędzy częścią żeńską i męską oraz powodach takiego rozdziału. Będzie także mowa o uczestnictwie kobiet w inauguracji wszystkich żydowskich świąt poprzez zapalenie świec i odmówienie stosownego błogosławieństwa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×