Kolędowanie na Świętym Krzyżu

Kolędowanie na Świętym Krzyżu, Polska 2020

Pectus w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia pracy artystycznej. Tym razem zespół zaprezentuje się w akustycznym koncercie polskich kolęd i pastorałek w zabytkowych wnętrzach bazyliki na Świętym Krzyżu.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Koncert

Kolędowanie na Świętym Krzyżu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Pectus w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia pracy artystycznej. Tym razem zespół zaprezentuje się w akustycznym koncercie polskich kolęd i pastorałek w zabytkowych wnętrzach bazyliki na Świętym Krzyżu. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali goście specjalni: Kasia Cerekwicką, Halina Mlynkova, Olga Szomańska oraz Izabela Zalewska i Katarzyna Góras. Muzycznego kolorytu dopełni kapela ludowa "Pogórzanie".

Utworzony w 2005 roku w Rzeszowie Pectus w 2020 roku obchodzi 15 - lecie swojej artystycznej pracy, który świętował na 57. KFPP w Opolu. Popularny zespół wykona przepiękne polskie kolędy i pastorałki w świetnych akustycznych wersjach. Do udziału w koncercie zaprosimy specjalnych gości: Kasię Cerekwicką, Halinę Mlynkovą, Olgę Szomańską oraz Izabelę Zalewską (laureatka Nagrody Publiczności w koncercie Debiuty na 57. KFPP w Opolu) i Katarzynę Góras (finalistka 7. edycji programu The Voice of Poland). Ponadto wystąpią: kapela ludowa Pogórzanie, przyjaciele zespołu, a także grupa kolędnicza z Świętokrzyskiego. Kolędnicy będą zmierzać do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, w którym odbędzie się koncert, odwiedzając najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne zabytki i atrakcje woj. świętokrzyskiego. Będzie to znakomity pretekst, aby pokazać perły regionu takie, jak: św. Krzyż, Tokarnia, Chęciny, czy Kielce. A jednocześnie przybliżymy tradycje i kulinaria bożonarodzeniowe woj. świętokrzyskiego. Filmową relację z tego kolędowania wpleciemy w realizację koncertu.

Komentarze

Skomentuj
  • Opla (gość)

    Niech nie zapomną namalować dobie na twarzach błyskawic!Jednego dnia popierają chamstwo strajku kobiet za parę dni koncert kolęd i pastorałek!!!

    26.12.2020 22:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×