Kolędy świata

Polska 2005

W gotyckiej katedrze w Pelplinie został zarejestrowany koncert kolęd pochodzących z różnych stron świata. Wykonawcy są różnej narodowości.

 • Czas trwania: 34 minut, Gatunek: Program muzyczny

Kolędy świata w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Zdzisław Ossowski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W gotyckiej katedrze w Pelplinie został zarejestrowany koncert kolęd pochodzących z różnych stron świata. Wykonawcy są różnej narodowości. Wszystkie utwory mówią o oczekiwaniu i radości z narodzenia dzieciątka Jezus, podkreślają tradycję bożonarodzeniową w Europie i za oceanem. Stare, dobrze znane kolędy i te współcześnie napisane zostały zaaranżowane przez Jerzego Szymaniuka w stylu muzyki gospel.

Kolędy świata w wykonaniu Scholares Minores Pro Musica Antiqua"i chóru"Szczygiełki" z Poniatowej. Koncert kolęd dawnych (w. XIV - XVII polskich, niemieckich, hiszpańskich, austriackich, angielskich i francuskich) odbył się w Studio S - 1 Telewizji Lublin. W programie usłyszymy:"Bóg się rodzi","Cicha noc","Noel","Jasna Panna","Oj maluśki", "Hoe leit dit kindeilen tannenbaum","Josef","Dzieciątko się narodziło","Dzieciątko dostojne", "Dziecino mała","Wśród nocnej ciszy","Campanus","il est le divin enfant","Cichaj już","Venite Adoremus","Lulajże Jezuniu","Tryumfy","Mikołaj".

Komentarze

Skomentuj
 • OPINIA (gość)

  Pierwsza para wykonawców..... jak można tak fałszować :(

  26.12.2016 10:10

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×