Kolędy świata

Polska 2007

W gotyckiej katedrze w Pelplinie został zarejestrowany koncert kolęd pochodzących z różnych stron świata. Wykonawcy są różnej narodowości.

 • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Koncert

Kolędy świata w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Zdzisław Ossowski Scenariusz
 • Zdzisław Ossowski Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

W gotyckiej katedrze w Pelplinie został zarejestrowany koncert kolęd pochodzących z różnych stron świata. Wykonawcy są różnej narodowości. Wszystkie utwory mówią o oczekiwaniu i radości z narodzenia dzieciątka Jezus, podkreślają tradycję bożonarodzeniową w Europie i za oceanem. Stare, dobrze znane kolędy i te współcześnie napisane zostały zaaranżowane przez Jerzego Szymaniuka w stylu muzyki gospel.

W gotyckiej katedrze w Pelplinie został zarejstrowany koncert kolęd pochodzących z różnych stron świata. Również wykonawcami są wokaliści różnej narodowości. Wszystkie utwory mówią o oczekiwaniu i radości z narodzenia dzieciątka Jezus, podkreślają tradycję bożonarodzeniową w Europie i za oceanem. Stare, dobrze znane kolędy i te współcześnie napisane, zostały zaaranżowane przez kierownika muzycznego - Jerzego Szymaniuka w stylu muzyki gospel, stąd w warstwie akompaniamentu pojawia się obok orkiestry smyczkowej - big band. Autorem scenariusza jest ks. Zdzisław Ossowski - kierujący pracami Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Gospel i znany propagator tego gatunku muzycznego. Koncert kolęd w przepięknych wnętrzach katedry pelplińskiej nabiera wyjątkowego charakteru.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×