Kolędy w Teatrze Starym w Lublinie

Polska 2012

Podczas koncertu w Teatrze Starym w Lublinie zostaną wykonane kolędy i pastorałki w tradycji chrześcijańskiej Kościoła katolickiego i wschodniego. Wystąpią m.in. Hanna Banaszak i Kacper Kuszewski.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Koncert

Kolędy w Teatrze Starym w Lublinie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Podczas świątecznego koncertu w Teatrze Starym w Lublinie zostaną wykonane pastorałki i kolędy w tradycji chrześcijańskiej Kościoła katolickiego i wschodniego. Kierownik artystyczny Krzesimir Dębski zaprosił do udziału wielu artystów. Wystąpią m.in.: Hanna Banaszak, Anna Jurksztowicz, Joanna Kulig, Kacper Kuszewski, Marek Andrzejewski, Orkiestra św. Mikołaja, męski zespół wokalny KAIROS oraz chór La Musica.

Koncert kolęd w Teatrze Starym w Lublinie W świątecznym koncercie z Teatru Starego w Lublinie zostaną wykonane pastorałki i kolędy w tradycji chrześcijańskiej Kościoła katolickiego i Wschodniego, co wynika z położenia Lublina na styku kultur Wschodu i Zachodu. Miejsce realizacji koncertu nie jest przypadkowe: zabytkowe wnętrze Teatru Starego doskonale sprawdziło się podczas transmisji koncertu inaugurującego jego działalność w tym roku. Aranżacje Krzesimira Dębskiego podkreślają rodzinny, ciepły i nastrojowy charakter pieśni bożonarodzeniowych. Kierownikiem artystycznym całości jest Krzesimir Dębski, który zaprosił do udziału w koncercie wielu artystów. Wystąpią: Hanna Banaszak, Anna Jurksztowicz, Joanna Kulig, Kacper Kuszewski, Marek Andrzejewski, Orkiestra św. Mikołaja, Męski Zespół Wokalny "KAIROS", Chór La Musica, z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Dariusz Drzazga skrzypce, Luiza Drzazga skrzypce, Piotr Grzelak altówka, Szymon Krzemień wiolonczela, Jakub Niedoborek gitara.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×