Kolędy z gwiazdami - Święta na Świętym Krzyżu

Kolędy z gwiazdami - Święta na Świętym Krzyżu, Polska 2010

Koncert kolęd w wykonaniu przedstawicieli regionów, mniejszości narodowych, Polonii oraz grup społecznych i gwiazd show-biznesu. W programie również rozmowy o tradycjach bożonarodzeniowych.

  • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Koncert
  • Prowadzący: Maciej Miecznikowski

Kolędy z gwiazdami - Święta na Świętym Krzyżu w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Maciej Miecznikowski

Twórcy

  • Leszek Kumański Scenariusz
  • Leszek Kumański Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu przedstawicieli regionów (Kaszubi, Ślązacy), mniejszości narodowych (Romowie), Polonii (zespół "Wilia") oraz grup społecznych i gwiazd show-biznesu. Nie zabraknie rozmów na temat oryginalnych sposobów obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. W koncercie wystąpią m.in.: Andrzej Piaseczny, Zakopower, Ewa Farna, Zespół Pieśni i Tańca "Siemianowice", Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca "Wilia" z Wilna, regionalny zespół kaszubski i Romowie. Koncert poprowadzi Kaszub Maciej Miecznikowski.

Święty Krzyż to klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej położony w Górach Świętokrzyskich na Łysej Górze. Klasztor został założony na początku XI wieku i jest najstarszym polskim sanktuarium. Tu został zarejestrowany koncert specjalnie przygotowany na Boże Narodzenie, w którym znalazły się najpięknieje polskie kolędy w wykonaniu przedstawicieli różnych regionów (Kaszubi, Ślązacy itp.), mniejszości narodowych (Romowie), Polonii (zespół "Wilia") oraz grup społecznych i gwiazd show - biznesu. Koncert uświetniły kolędy: "Cicha noc", "Lulajże Jezuniu", "Wśród nocnej ciszy", "Przybieżeli do Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Dzisiaj w Betlejem", "Bóg się rodzi", "Gdy śliczna Panna". Wystąpili m. in.: Andrzej Piaseczny, Zakopower, Ewa Farna, regionalny zespół śląski, Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca "Wilia" z Wilna, regionalny zespół kaszubski i Romowie. Koncert prowadził Kaszub Maciej Miecznikowski. W programie nie zabrakło rozmów z gośćmi na temat oryginalnych sposobów obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w ich domach i społecznościach. Opowiemy o tradycjach bożonarodzeniowych kultywowanych w różnych egzotycznych częściach świata, np. w Meksyku, Kenii, na Wyspie Wielkanocnej czy Wyspie Bożego Narodzenia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×