Koło fortuny

Odcinek specjalny, Polska 2019

Uczestnicy kręcą kołem, a następnie odgadują hasła, typując spółgłoski, które być może znajdują się w haśle, a także kupując samogłoski. Zawodnik, który jako pierwszy ułoży hasło, zatrzymuje wygraną.

 • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Rozrywka
 • Prowadzący: Rafał Brzozowski

Koło fortuny w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Rafał Brzozowski

Twórcy

 • Michał Białousz Scenografia
 • Karolina Przygoda Scenariusz
 • Andrzej Milanowski Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Uczestnicy kręcą kołem, a następnie odgadują hasła, typując spółgłoski, które być może znajdują się w haśle, a także kupując samogłoski. Zawodnik, który jako pierwszy ułoży hasło w rundzie, zatrzymuje wygraną i z najwyższą kwotą na koncie wchodzi do finału.

W programie bierze udział trzech zawodników. Uczestnicy kręcą kołem, a następnie odgadują hasła typując spółgłoskę za określoną sumę pieniędzy znajdującą się na kole. Jeśli zawodnik wytypuje prawidłowo, to może za zgromadzone przez siebie pieniądze kupić samogłoskę. Zawodnik, który jako pierwszy ułoży hasło w rundzie, zatrzymuje wygraną i z najwyższą kwotą pieniędzy na koncie wchodzi do finału, w którym może wygrać samochód osobowy lub wysoką nagrodę pieniężną.

Komentarze

Skomentuj
 • nikołaj guwienko (gość)

  W tym teleturnieju braki z zakresu szkoły podstawowej nie są powodem do wstydu. Zagrać może każdy ale ryzykując że stanie się gwiazdą internetu.

  20.01.2019 14:36
 • akindu (gość)

  To nie jest teleturniej ściśle wiedzowy tylko taki bardziej plebejski więc taki skład prowadzących jest jak najbardziej na miejscu.

  19.01.2019 17:04
 • ignacy (gość)

  Widocznie autor pytań zakończył edukację na szkole podstawowej. Wtedy rzeczywiscie o skałach uczono na geografii. Pewnie lepsza by była kategoria geologia ale z kolei ci mniej wykształceni by nie wiedzieli co to znaczy.

  19.01.2019 15:48
 • Ircia (gość)

  Tak,przychylam się do wcześniejszych wypowiedzi, Brzozowski nie śpiewaj, bo robi się niesmacznie i ten kołek przy tablicy-MASAKRA!!!

  19.01.2019 09:05
 • jk (gość)

  Bardzo lubię "Koło fortuny", tylko trochę mnie irytuje, gdy czasami podawana jest błędna kategoria, która utrudnia poprawne skojarzenie hasła. Np. w wyemitowanym dzisiaj odcinku podano kategorię "geografia" a rozwiązanie brzmiało: "Erozja skał wapiennych". Co ma wspólnego jedno z drugim? Mozna było podać kategorię bardziej przystającą do tego hasła, np: "natura", lub "zjwisko" itp.

  18.01.2019 20:30
 • członek andrzej (gość)

  Albo Oliwka Śliwka ( autentyczne)

  09.01.2019 12:56
 • deflorian (gość)

  Chyba nastąpiło drobne nieporozumienie. Rolą Izabelli (sic!) Krzan ( dobrze że nie Dżesika Kapusta) jest poruszanie sie po obszarze pięć metrów na metr i dotykanie literek. Co robi w miarę poprawnie. Nikt nie oczekuje od niej komentarza.

  08.01.2019 20:15
 • facio (gość)

  słowo do Emi. Wyraźnie słoń tobie nadepnął na ucho. Na pewno nie Rafałowi

  08.01.2019 13:46
 • facio (gość)

  zgadzam się, jeśli chodzi o Izabellę. Też nie mogę jej ścierpieć. Ale będę bronił Rafała. Albo przemawia przez was zazdrość, albo wam słoń na ucho nadepnął. On jest świetnym artystą. Śpiewa świetnie każdy rodzaj muzyki i bardzo blisko do oryginału. A po za tym, wteszcie ktoś w telewizji ma dystans do siebie, nie jest nadęty jak inni i prowadzi to na luzie. Życzyłbym krytykom Rafała mieć chociaż 50% jego talentu. Ale wiadomo, najłatwiej jest krytykować wszystkich na prawo i na lewo, a samemu być kompletnym beztalenciem.

  08.01.2019 02:35
 • Emi (gość)

  Zmieńcie tego kolka z naklejonym uśmiechem, bo jest tak irytująca, sztuczna, niemrawa, ze jedyne co wzbudza to niechęć do oglądania tego programu. Albo przynajmniej wyemigrujcie ją do tańca z gwiazdami by nauczyła sie ruszać jak kobieta. Brzozowski śpiewa jak by mu słoń nadepnął na ucho, ale przynajmniej jest naturalny, a kołek ma do powiedzenia 3 zdania na cały program i recytuje jak z kartki. Dziewczyna ładna, ale wygląd to nie wszystko. Trzeba miec jeszcze w sobie to cos co przyciąga tłumy... Ona zwyczajnie odpycha...

  06.01.2019 23:52
 • cavalcanti (gość)

  Wojciech Pijanowski to gość w typie PRLowskiego oficera. Jako prowadzacy był po prostu trochę sztywny. Potem prowadzil niszowe teleturnieje z oszczędną scenografią i bez popisów i tam pasował i był naprawdę dobry.

  05.01.2019 19:46
 • gosc (gość)

  załamka,nic nie uczycie się święta i znowu/kurdupel,brzydka i wyje?

  05.01.2019 14:27
 • klopas (gość)

  Między nagraniem a emisją mija zazwyczaj kilka mięsiecy a to jeszcze może być powtórka. A roku 2019 mamy ledwo 5 dni.

  05.01.2019 14:16
 • facio (gość)

  dzisiaj np. leci odcinek z 2017 r. A przecież mamy 2019. Co jest grane?

  04.01.2019 16:41
 • gesuald (gość)

  Czepiacie się wszyscy prowadzacych. W pierwszej edycji na poczatku lat 90 była ogolna euforia wszyscy się zachwycali bo to był pierwszy teleturniej. Ale tak naprawde prowadzacy Wojciech Pijanowski był jego najslabszym punktem. Teraz na powtórkach widać że jego wypowiedzi nie są zbyt odkrywcze ale nudne i słabe a czasem wręcz głupawe. I to sie potwierdziło bo potem już nigdy nie poprowadzil dużego teleturnieju.

  04.01.2019 09:48
 • gość (gość)

  super program,nieźli prowadzący tylko po co ten wyjec zwany Kasią

  20.11.2018 18:09
 • ooo (gość)

  Ciekawe ile ten idiota dopłaca żeby prowadzic ten program ,przeciez to jest zenada co ta telewizja wyprawia zeby takie beztalencie zatrudnić,ten pajac nawet spiewac nie potrafi!zróbcie cos z tym bo fajny program a takiego kretyna wstawiliscie

  26.10.2018 05:49
 • Klara 23 (gość)

  Wszyscy narzekają na prowadzących, a ja nie lubię ten program i prowadzących też. Pani Iza dobrze uzupełnia Pana Brzozowskiego. A śpiewać każdy może.....

  09.10.2018 08:48
 • ZMIEŃCIE PROWADZĄCYCH! (gość)

  Ta Krzanowa to jakaś totalna pomyłka! Wysłowić się nie umie (takie to nowe pokolenie dzisiaj), ma problem z mimiką, raz stoi z nogami na krzyż jakby jej się chciało sikać, a raz z rozstawionymi jak kobyła co się grzeje, po prostu masakra... Uwielbiałam Koło Fortuny, ale gdy tylko zobaczyłam tę "nową" wersję z tymi pożal się boże "prowadzącymi" w postaci tej nierozgarniętej dziewczynki Krzan i tego zawodzącego Brzozowskiego, nie oglądam tego programu w ogóle! Stare dobre odcinki powinni powtarzać, bo nawet to wolałabym, niż oglądać Brzozowskiego i tę dziewczynkę.

  06.10.2018 21:50
 • Anka (gość)

  Prowadząca sztywna tyczka ruszać się nie umie ani tańczyć kleszcze jak by była bocianem masakra program fajny ale prowadzących zmiencie bo klapa 😝

  28.08.2018 16:22
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 2

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×