Koncert dla Niepodległej. Matejko - obrazy polskiej duszy

Koncert dla Niepodległej. Matejko - obraz polskiej duszy, Polska 2023

Osią dramaturgiczną widowiska są obrazy Jana Matejki. Prezentują one historię Polski. Wybrane utwory muzyczne nawiązują do wartości stanowiących fundament polskiej tożsamości narodowej.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Koncert
 • Reżyseria: Mateusz Grzesiński
 • Prowadzący: Katarzyna Sanocka, Paweł Siwek

Koncert dla Niepodległej. Matejko - obrazy polskiej duszy w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

 • Katarzyna Sanocka
 • Paweł Siwek

Twórcy

 • Mateusz Grzesiński Reżyseria
 • Mateusz Grzesiński Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się koncert poświęcony Janowi Matejce, którego Senat RP wybrał na patrona roku 2023. Osią dramaturgiczną widowiska są obrazy Matejki wyświetlane na pięciu ekranach. Prezentują one historię Polski. Wybrane utwory muzyczne nawiązują do wartości stanowiących fundament polskiej tożsamości narodowej. Zaproszeni do udziału artyści wystąpią z towarzyszeniem orkiestry Zygmunta Kukli.

"Koncert dla Niepodległej. Matejko - obraz polskiej duszy" to godzinne widowisko upamiętniające 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert poświęcony jest Janowi Matejce, patronowi roku 2023, wybranego przez Senat RP. Osią dramaturgiczną widowiska są obrazy Matejki wyświetlane na pięciu ekranach, tworzących scenografię. Pokazują one pełną skrajnych emocji historię Polski. Wybrane utwory muzyczne nawiązują do wartości stanowiących fundament naszej tożsamości narodowej. Usłyszymy średniowieczną pieśń "Bogurodzicę", ale także współczesne utwory, takie jak "Jaskółka uwięziona", "To co czujesz, to co wiesz", czy "Niepokonani". W koncercie z towarzyszeniem orkiestry Zygmunta Kukli, zaśpiewają zarówno artyści wykonujący na co dzień muzykę klasyczną: trio Bastarda i chór Affabre Concinui, jak i popularni artyści rozrywkowi: Stanisław Soyka, Natalia Sikora, Łukasz Drapała, Janusz Radek, Anna Józefina Lubieniecka i aktorka Katarzyna Dąbrowska. Prowadzący - Katarzyna Sanocka i Paweł Siwek - przypomną widzom historię Polski w wymiarze nie tylko politycznym, ale także duchowym, poczynając od Chrztu Polski, aż po dziedzictwo duchowe papieża Polaka Jana Pawła II.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×