Koncert noblowski

Nobel Peace Prize Concert, Norwegia 2013

Zorganizowany 11 grudnia 2013 r. koncert na cześć laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Wśród wykonawców m.in.: Mary J. Blige, James Blunt i Morrissey. Uroczystość prowadzą Claire Danes i Aaron Eckhart.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Koncert
  • Prowadzący: Claire Danes, Aaron Eckhart

Koncert noblowski w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Claire Danes
  • Aaron Eckhart

Opis programu

ZwińRozwiń

Zorganizowany 11 grudnia 2013 r. koncert na cześć laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Wśród wykonawców m.in.: Mary J. Blige, James Blunt i Morrissey. Uroczystość prowadzą czterokrotna zdobywczyni Złotego Globu Claire Danes oraz Aaron Eckhart, gwiazda filmu "Dziękujemy za palenie".

Koncert Noblowski organizowany jest od 1994 roku, 11 grudnia, dzień po wręczeniu nagród Nobla. Tradycyjnie uroczystość na cześć laureata najbardziej prestiżowego wyróżnienia za zasługi dla ludzkości, czyli Pokojowej Nagrody Nobla odbędzie się na scenie areny Spectrum w Oslo. W 2013 roku komitet uhonorował tym odznaczeniem Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej, czyli instytucję odpowiedzialną za egzekwowanie konwencji z 1997 roku o zakazie używania broni chemicznej. Jak co roku koncert noblowski gromadzi na scenie utalentowanych międzynarodowych wykonawców reprezentujących różne style muzyczne, od klasyki, przez rocka i jazz po rap. W tym roku wśród śpiewających gwiazd będzie można zobaczyć m.in. zdobywczynię nagrody Grammy Mary J. Blige, laureata MTV Video Music Awards Jamesa Blunta i Morrisseya - wokalistę legendarnego zespołu The Smiths. Artystów z Europy Północnej będą reprezentować hip-hopowcy z duetu Envy, jeden z najbardziej znanych szwedzkich raperów - Timbuktu i młodziutka piosenkarka popowo-soulowa Zara Larsson. Tegoroczny koncert poprowadzi Claire Danes, czterokrotna zdobywczyni Złotego Globu, znana widzom z takich produkcji jak serial "Homeland" i filmów "Romeo i Julia", "Godziny" i "Gwiezdny pył". Jak mówi sama gwiazda - "Jestem głęboko zaszczycona możliwością bycia częścią tegorocznego koncertu noblowskiego. Co roku, najbardziej utalentowani artyści zbierają się razem w czasie ceremonii, aby promować ideę pokoju na całym świecie. Wiele dla mnie znaczy to, że mogę wspierać tak niesamowite przedsięwzięcie". Claire Danes towarzyszyć będzie Aaron Eckhart, nominowany do Złotego Globu za film "Dziękujemy za palenie", gwiazdor "Mrocznego rycerza" i "Erin Brockovich". Koncert na żywo obejrzy około siedmiu tysięcy gości. Wydarzenie będzie transmitowane przez stacje telewizyjne w ponad stu krajach.

Komentarze

Skomentuj
  • Daro (gość)

    Gdzie w necie mogę zobaczyć ten koncert?

    05.05.2014 16:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×