Koncert świąteczny w Pelplinie

Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 2013

Na świąteczny koncert w bazylice w Pelplinie złożą się znane polskie kolędy. Wystąpią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Solistom towarzyszy Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina.

  • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Koncert

Koncert świąteczny w Pelplinie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Na świąteczny koncert w bazylice katedralnej w Pelplinie złożą się znane polskie kolędy, m.in.: "Lulajże Jezuniu", "Jezus malusieńki", "Gdy śliczna panna", "Mizerna cicha", "Oj, maluśki, maluśki" oraz piosenki o Bożym Narodzeniu. Wystąpią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Solistom towarzyszy Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina. Aranżacją utworów i kierownictwem muzycznym zajął się Janusz Stokłosa.

Na świąteczny koncert w Bazylice katedralnej w Pelplinie złoży się wiele popularnych kolęd polskich m.in: "Lulajże Jezuniu", "Jezus Malusieńki", "Gdy śliczna Panna", "Mizerna Cicha", "Oj Maluśki, maluśki" oraz piosenki o Bożym Narodzeniu. Wśród solistów - gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Kasia Kowalska, Natasza Urbańska, Grzegorz Markowski, Audiofeels. Solistom towarzyszy Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina, oraz chór Polski Aranżacją utworów i kierownictwem muzycznym zajmie się Janusz Stokłosa. Bazylika katedralna w Pelplinie, to jedna z największych świątyń gotyckich w Polsce. W tym monumentalnym, niezwykle pięknym miejscu koncerty muzyki symfonicznej brzmią w sposób wyjątkowy. Podniosła, a jednocześnie ciepła i rodzinna atmosfera panująca wśród publiczności i wykonawców, sprzyja słuchaniu kolęd i sprawia, że mamy do czynienia z niezwykle świątecznym, niepowtarzalnym klimatem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×