Konie narowiste - piosenki Włodzimierza Wysockiego

Konie narowiste - piosenki Włodzimierza Wysockiego, Polska 2005

Koncert poświęcony twórczości Włodzimierza Wysockiego, odbywający się podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych ''Śpiewajmy poezję'". Aktorzy wykonają piosenki barda w nowych tłumaczeniach i aranżacjach.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Program artystyczny

Konie narowiste - piosenki Włodzimierza Wysockiego w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jerzy Satanowski Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert poświęcony twórczości Włodzimierza Wysockiego, odbywający się podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych ''Śpiewajmy poezję'". W trakcie widowiska, które ma uczcić rocznicę śmierci rosyjskiego barda i buntownika, aktorzy wykonają jego piosenki w nowych tłumaczeniach i aranżacjach.

Włodzimierz Wysocki, bard i buntownik rosyjski, który nie godził się na życie w "systemie", draństwo i miałkość ludzkich charakterów, zmarł 25.07.1980 r. Dla uczczenia 25. rocznicy jego śmierci, podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych ''Śpiewajmy poezję'', odbył się koncert poświęcony twórczości Wysockiego. ''Konie narowiste'' to tytuł jednego z jego utworów i symbol pędzącego pod prąd, zbuntowanego bohatera. W postać Włodzimierza Wysockiego wcielają się śpiewający aktorzy. Wykonują jego piosenki w nowych poetyckich tłumaczeniach i w nowych aranżacjach. Tak jak w życiu rosyjskiego buntownika, tak i na scenie pojawiają się kobiety (żony, kochanki) śpiewające i wtórujące swojemu bohaterowi, aż do finału, czyli śmierci, którą podczas koncertu symbolizuje wstrząsająca pieśń ''Monument''.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×