Kościół młodych

Kościół młodych, Polska 2019

Dzisiejszy świat jest znacznie bardziej skomplikowany niż 20 lat temu. Na ludzi czekają liczne pokusy oraz fałszywe recepty na szczęście. Młodzież oczekuje od Kościoła nowoczesności.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Kościół młodych w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Młodzi ludzie są ciekawi świata. Przyglądają się rzeczywistości, dopytują i zadają trudne pytania. Bacznie obserwują ludzi, którzy mają ukształtowane przekonania i pozycję społeczną. Dzisiejszy świat jest znacznie bardziej skomplikowany niż 20 lat temu. Na młodych ludzi czekają liczne pokusy oraz fałszywe recepty na szczęście. Młodzież oczekuje od Kościoła nowoczesności, spontaniczności i radości. W programie o wartościach i wychowaniu w duchu katolicyzmu wystąpi młodzież oraz księża Kościoła polskokatolickiego i Kościołów starokatolickich.

Przywilejem młodości jest ciekawość świata i ona w wielu przypadkach tłumaczy obecność młodych w Kościele. Młodzi ludzie to poszukiwacze, którzy przyglądają się, dopytują i zadają często trudne pytania. Nie mają oni jeszcze ugruntowanego swojego światopoglądu, więc patrzą na tych, którzy już coś znaleźli albo coś znaczą. Dziś świat jest dużo bardziej skomplikowany niż 20 czy 30 lat temu i bardzo szybko idzie do przodu. Na każdym kroku na młodego człowieka czekają liczne pokusy oraz proste recepty na szczęście. Trudno jest dotrzeć do młodzieży starymi metodami. Dziś młodzi ludzie chcą doświadczać Kościoła nowoczesnego, spontanicznego i radosnego. Wielu z nich jest zmęczonych światem bez wartości, w którym brakuje granic i punktów oparcia. Może dlatego coraz więcej młodych osób czuje się po prostu zagubionych w otaczającej ich rzeczywistości. Program opowie o roli i znaczeniu młodych ludzi w Kościele oraz o sposobach, jakimi może on do siebie przyciągać dzieci i młodzież. Punktem wyjścia do reportażu będzie organizowane co 4 lata spotkanie młodych należących do Kościołów starokatolickich w całej Europie - w zeszłym roku spotkanie miało miejsce w Wiedniu - oraz młodzieżowe spotkanie organizowane w Parafii Polskokatolickiej w Kotłowie. W programie wystąpi młodzież oraz księżą należący do Kościoła Polskokatolickiego oraz Kościołów Starokatolickich z całej Europy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×