Kościół z bliska

Kościół z bliska, Polska 2023

Nadawany co niedzielę program omawiający najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła rzymskokatolickiego oraz sytuacji Kościoła w Polsce i na świecie.

 • Czas trwania: 24 minut, Gatunek: Kościół i religia

Kościół z bliska w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Grzegorz Michalczyk Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

W programie między innymi spotkanie papieża z wiernymi na Anioł Pański i apel Franciszka o zakończenie wojny w Ukrainie; zaproszenie do Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie można obejrzeć arcydzieła włoskich mistrzów. Widzowie przyjrzą się obrazowi Sandra Botticellego pt. "Historia Wirginii". Będzie też omówiona książka św. Jana Pawła II "Pamięć i tożsamość", która zmaga się z odpowiedzią na pytanie o przyczyny zła, którym jest wojna.

Autorzy programu chcą sprawdzać, jak to, co mówi Watykan, jest rozumiane i przyjmowane w świecie katolickim i w Polsce. 11.12.2022r. W PROGRAMIE: - W Kościele katolickim przypada dziś trzecia niedziela Adwentu - tak zwana "Gaudete". To niedziela radości z zapowiadanego przyjścia Chrystusa. Podczas spotkania z wiernymi papież Franciszek mówił, że Adwent jest okresem ODKRYWANIA, kim jest Bóg. - Na środowej audiencji ogólnej w Watykanie był mer Lwowa, Andrij Sadowy. Wręczył papieżowi krzyż zawierający metalowe odłamki wydobyte z ciał dzieci rannych w wyniku wybuchów rosyjskich bomb na Ukrainie. - Błaganie o pokój, błaganie dzieci, ojców i matek udręczonej Ukrainy przedstawił Matce Bożej papież Franciszek w czasie modlitwy przed kolumną Niepokalanej na placu Hiszpańskim tuż przy słynnych schodach Hiszpańskich w Rzymie. - Do Polski dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i harcerki odebrali od słowackich skautów. W tym roku sztafecie towarzyszy przesłanie "Światło dla Ciebie". - W studiu z nami ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Szczęść Boże. - Papież Franciszek został zaproszony do Gwatemali. "Ojciec Święty ma otwarte zaproszenie" do odwiedzenia tego środkowoamerykańskiego kraju - powiedział minister spraw zagranicznych Gwatemali Mario Bacaro Flores. Był on obecny na odsłonięciu bożonarodzeniowych dekoracji w Watykanie, w tym gwatemalskiej szopki ustawionej w Auli Pawła Szóstego.

Komentarze

Skomentuj
 • arcybiskup (gość)

  Kościół to kurwy pedofile jebją sie w srake i mało tego dobierają się do dzieci taki kurwa jest ten jebany Kościół skundlony rozruchany ZROZUMIANO WY KURWY ZESZMACONE DO WAS MOWIE KLECHY SKURWIAŁE CO ZROBILISCIE SOBIE SUPER BIZNES NA XXI WIEK PEDRYLUCH PARSZYWE ALE PAMIETAJCIE WY WSZYSCY PRZYJDZUE DO WAS SMIERĆ I KURWY ODPOWIECIE ZA TE PARSZYWE OHYDNE CZYNY BO TE KUTASY PISOWSKIE CO WA CHRONIĄ I TA KURWA RYDZOL CWELONY NIE POMOŻE WAM CHUJE JEBANE PIERDOLCIE SIĘ W TE WASZE MORDY SMIERDZACE OD WASZYCH KUTASÓW NARRAAAAA PARÓWY KOSCIELNE 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕😘😘😘😘😘

  19.07.2022 07:57
 • Osiemgwiazdnaniebie (gość)

  Dziś w programie jak ksiądz z parafii w Tychach lubił chłopców w wieku 8-11 lat. Chłopcy dzielnie służyli do mszy jako ministranci a po mszy służyli księdzu. Ten wspaniały człowiek, powszechnie lubiany po mszy chłopcom dawał swego fiuta w ofierze. Niesłusznie skazany na 9 lat więzienia. Tacy są wasi księża. Jebać kościół katolicki.

  13.03.2022 07:11
 • Osiemgwiazdnaniebie (gość)

  A ja nie chcę oglądać kościoła nawet z daleka. Kościół jebie obłudą i debilizmem. A księża to pederaści co łapią małych chłopców za siusiaki.

  25.01.2022 07:34
 • Bobek (gość)

  Dziś w programie Kaczyński obciąga druta Rydzykowi, w tym samym czasie Czarnek Rydzykowi liże dupę. Wszystkiemu z ukrycia przygląda się podniecona Krycha Pawłowicz i brandzluje się wielką gromnicą.

  14.12.2021 08:00
 • Tomek (gość)

  W dzisiejszym odcinku franciszkanin z Bytomia opowie jak w piwnicy gwałcił niepełnosprawnego chłopca. Będzie też dużo wspomnień wspaniałych polskich księży kochających dzieci takich jak Paetz, Gulbinowicz, Jankowski i Wesołowski. Oraz na koniec wisienka na torcie JP II opowiadający w superlatywach o Degolado, Groerze, McCarricku.

  16.11.2021 14:16
 • Ania (gość)

  Bardzo prosimy o przywrócenie emisji serialu Wieczna miłość na godzinę 15:20 w TVP 3, tak jak było wcześniej. Na pewno ogląda ten serial sporo ludzi (w tym również pierwszy raz), zwłaszcza iż jest to jeden z najważniejszych seriali tureckich. Myślę, że ten program może być spokojnie nadawany później, zwłaszcza iż wątpię by oglądało go więcej ludzi.

  05.10.2021 15:36
 • 🤑 polska-presse 🤑 (gość)

  🤑 "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!" 🤑

  ("Das Lied der Deutschen" NADAL jest hymnem Niemiec, a jej pierwsza zwrotka jest wykonywana na lokalnych niemieckich imprezach sportowych.   Tusk: "[...] 🤑 für Deutschland 🤑 [...]")

  Śpieszcie się, 🤑 polska-presse 🤑, śpieszcie się...

  17.04.2021 00:59
 • wot dyskusja z płatną szumowiną 🤑"zenada" (gość)

  Bardzo chciwe państwowych "piniędzy" ekipy z PO,2050,PSL,SLD,itp. coraz intensywniej sypią farmom płatnych troli groszem z państwowych dotacji dla partii politycznych.

  Wyniki gospodarcze okresu rządów PiS mówią same za siebie, albo ustami GUS, NIK, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i nawet Komisji Europejskiej, więc złodziejskie ekipy muszą sobie jakoś inaczej radzić.   Jak:

  naszeblogi.pl/41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci

  naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567 (bezpośrednio z Niemiec jest po "5 ojro")

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130641,tajna-instrukcja-po-przejac-internet.html

  niepoprawni.pl/blog/kowalsky/czysciciele-internetu-manipulacje-w-sieci

  wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-platformy-od-ponad-dekady

  Komentarze troli są robione charakterystycznymi metodami opisanymi w powyższych źródłach. Niekiedy robią seryjne naloty chórem w tym samym czasie z takim samym przekazem propagandowym (numerek na "wszyscy tak mówią"), czasem widać to po datach, a nawet godzinach ich komentarzy.

  17.04.2021 00:49
 • Aldona (gość)

  To jest program dla ludzi otwartych na wiarę. Leniwi i bierni w wierze będą, już przed jego emisją, koncentrować się tylko na krytyce. Mówić, nie ważne co i jak, ale mówić, krytykować a nic od siebie nie dać. Przykre

  19.01.2020 14:12
 • Ala (gość)

  Dlaczego Pan tak sądzi? Każdy ogląda to co lubi, więc nie powinien Pan krytykować się innych za ich gust i upodobania.

  15.01.2020 20:10
 • Zenada (gość)

  Ooo to moze byc dobry program.... DLA STARYCH DEWOT ALBO DLA JARKA!

  23.06.2019 15:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×