Kościół z bliska

Kościół z bliska /2024, Polska 2024

Nadawany co niedzielę program omawiający najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła rzymskokatolickiego oraz sytuacji Kościoła w Polsce i na świecie.

 • Czas trwania: 23 minut, Gatunek: Kościół i religia

Kościół z bliska w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Grzegorz Michalczyk Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Magazyn religijny, który w każdą niedzielę przybliża wiernym aktualne wydarzenia dotyczące Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie. Program pod redakcją księdza Grzegorza Michalczyka.

W programie informacje o katolickim świecie wokół, o sytuacji Kościoła powszechnego (Watykan, świat) oraz Kościoła w Polsce, a także o nowoczesnym Kościele - mecenasie wydarzeń kulturalnych, instytucji zaangażowanej w edukację, w wychowanie w rodzinie. Autorzy programu chcą sprawdzać, jak to, co mówi Watykan, jest rozumiane i przyjmowane w świecie katolickim i w Polsce. - Dziś Niedziela Palmowa, to ona otwiera Wielki Tydzień. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI wieku zwyczaju święcenia palm - liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu". Papież Franciszek przewodniczył liturgii Niedzieli Palmowej na placu św. Piotra w Watykanie. Ojciec Święty chce, byśmy pamiętali, że "Jezus wjechał do Jerozolimy jako król pokoju i pokory i Jemu możemy powierzyć wszystkie ważne sprawy". - W Warszawie w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie kardynał Kazimierz Nycz poprowadził procesję z palmami i odprawił mszę świętą Niedzieli Palmowej. Co roku w tej ursynowskiej parafii jest organizowany Konkurs Palm. - W polskich świątyniach trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W poniedziałek wieczorem w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie modlił się kardynał Kazimierz Nycz, w czwartek modlitwę w Bazylice Prymasowskiej przy relikwiach i pomniku bł. Stefana Wyszyńskiego, w Gnieźnie poprowadził abp Wojciech Polak. W piątek przy grobie bł. Jerzego Popiełuszki, w Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie modlił się bp Rafał Markowski. - W tę niedzielę 24 marca przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci Rodziny Ulmów, zamordowanej podczas wojny przez Niemców za ukrywanie Żydów. Mszę św. w Markowej na Podkarpaciu, gdzie żyli i zginęli Józef i Wiktoria, ich siedmioro dzieci oraz ukrywani Żydzi, odprawił kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. A do warszawskiego sanktuarium św. Józefa Oblubieńca na Kole zostały uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. - "Prosimy was, abyście mądrze i roztropnie realizowali wraz z wiernymi świeckimi ducha synodalnego, wsłuchując się w to, co mówi Duch do Kościoła" - napisali biskupi polscy w liście do kapłanów na Wielki Czwartek tego roku. W Wielki Czwartek obchodzimy święto kapłanów, ponieważ w tym dniu w czasie Ostatniej Wieczerzy został ustanowiony sakrament kapłaństwa oraz sakrament Eucharystii.

Komentarze

Skomentuj
 • Haczyk (gość)

  CSS GG NTT będą baca GG GG GG

  10.10.2023 20:15
 • Bestia z Wadowic (gość)

  A może w programie poruszy ktoś z bliska kościół w Dąbrowie Górniczej? Z tymi księżmi co męską prostytutkę tak ruchali że chłop zasłabł 🤣

  24.09.2023 14:57
 • Czubis penis ® (gość)

  Moja babke ostro rucham w srake, kazdego wieczora wylize mi pindola, obwisly dzyndzel dynda miedzy nogami tluszcz na brzuchu miedzy fałdami, jebne dwa lub trzy browary hokus pokus czary mary i z mojej babki robi sie szprycha az jej w dziurke wsadzam mojego wytrycha 😍❤️

  02.04.2023 16:02
 • arcybiskup (gość)

  Kościół to kurwy pedofile jebją sie w srake i mało tego dobierają się do dzieci taki kurwa jest ten jebany Kościół skundlony rozruchany ZROZUMIANO WY KURWY ZESZMACONE DO WAS MOWIE KLECHY SKURWIAŁE CO ZROBILISCIE SOBIE SUPER BIZNES NA XXI WIEK PEDRYLUCH PARSZYWE ALE PAMIETAJCIE WY WSZYSCY PRZYJDZUE DO WAS SMIERĆ I KURWY ODPOWIECIE ZA TE PARSZYWE OHYDNE CZYNY BO TE KUTASY PISOWSKIE CO WA CHRONIĄ I TA KURWA RYDZOL CWELONY NIE POMOŻE WAM CHUJE JEBANE PIERDOLCIE SIĘ W TE WASZE MORDY SMIERDZACE OD WASZYCH KUTASÓW NARRAAAAA PARÓWY KOSCIELNE 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕😘😘😘😘😘

  19.07.2022 07:57
 • Osiemgwiazdnaniebie (gość)

  Dziś w programie jak ksiądz z parafii w Tychach lubił chłopców w wieku 8-11 lat. Chłopcy dzielnie służyli do mszy jako ministranci a po mszy służyli księdzu. Ten wspaniały człowiek, powszechnie lubiany po mszy chłopcom dawał swego fiuta w ofierze. Niesłusznie skazany na 9 lat więzienia. Tacy są wasi księża. Jebać kościół katolicki.

  13.03.2022 07:11
 • Osiemgwiazdnaniebie (gość)

  A ja nie chcę oglądać kościoła nawet z daleka. Kościół jebie obłudą i debilizmem. A księża to pederaści co łapią małych chłopców za siusiaki.

  25.01.2022 07:34
 • Bobek (gość)

  Dziś w programie Kaczyński obciąga druta Rydzykowi, w tym samym czasie Czarnek Rydzykowi liże dupę. Wszystkiemu z ukrycia przygląda się podniecona Krycha Pawłowicz i brandzluje się wielką gromnicą.

  14.12.2021 08:00
 • Tomek (gość)

  W dzisiejszym odcinku franciszkanin z Bytomia opowie jak w piwnicy gwałcił niepełnosprawnego chłopca. Będzie też dużo wspomnień wspaniałych polskich księży kochających dzieci takich jak Paetz, Gulbinowicz, Jankowski i Wesołowski. Oraz na koniec wisienka na torcie JP II opowiadający w superlatywach o Degolado, Groerze, McCarricku.

  16.11.2021 14:16
 • Ania (gość)

  Bardzo prosimy o przywrócenie emisji serialu Wieczna miłość na godzinę 15:20 w TVP 3, tak jak było wcześniej. Na pewno ogląda ten serial sporo ludzi (w tym również pierwszy raz), zwłaszcza iż jest to jeden z najważniejszych seriali tureckich. Myślę, że ten program może być spokojnie nadawany później, zwłaszcza iż wątpię by oglądało go więcej ludzi.

  05.10.2021 15:36
 • 🤑 polska-presse 🤑 (gość)

  🤑 "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!" 🤑

  ("Das Lied der Deutschen" NADAL jest hymnem Niemiec, a jej pierwsza zwrotka jest wykonywana na lokalnych niemieckich imprezach sportowych.   Tusk: "[...] 🤑 für Deutschland 🤑 [...]")

  Śpieszcie się, 🤑 polska-presse 🤑, śpieszcie się...

  17.04.2021 00:59
 • wot dyskusja z płatną szumowiną 🤑"zenada" (gość)

  Bardzo chciwe państwowych "piniędzy" ekipy z PO,2050,PSL,SLD,itp. coraz intensywniej sypią farmom płatnych troli groszem z państwowych dotacji dla partii politycznych.

  Wyniki gospodarcze okresu rządów PiS mówią same za siebie, albo ustami GUS, NIK, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i nawet Komisji Europejskiej, więc złodziejskie ekipy muszą sobie jakoś inaczej radzić.   Jak:

  naszeblogi.pl/41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci

  naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567 (bezpośrednio z Niemiec jest po "5 ojro")

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130641,tajna-instrukcja-po-przejac-internet.html

  niepoprawni.pl/blog/kowalsky/czysciciele-internetu-manipulacje-w-sieci

  wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-platformy-od-ponad-dekady

  Komentarze troli są robione charakterystycznymi metodami opisanymi w powyższych źródłach. Niekiedy robią seryjne naloty chórem w tym samym czasie z takim samym przekazem propagandowym (numerek na "wszyscy tak mówią"), czasem widać to po datach, a nawet godzinach ich komentarzy.

  17.04.2021 00:49
 • Aldona (gość)

  To jest program dla ludzi otwartych na wiarę. Leniwi i bierni w wierze będą, już przed jego emisją, koncentrować się tylko na krytyce. Mówić, nie ważne co i jak, ale mówić, krytykować a nic od siebie nie dać. Przykre

  19.01.2020 14:12
 • Ala (gość)

  Dlaczego Pan tak sądzi? Każdy ogląda to co lubi, więc nie powinien Pan krytykować się innych za ich gust i upodobania.

  15.01.2020 20:10
 • Zenada (gość)

  Ooo to moze byc dobry program.... DLA STARYCH DEWOT ALBO DLA JARKA!

  23.06.2019 15:27

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×