Księga aniołów i ludzi - Wrocław 2014

Polska 2014

Koncert z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do UE. Pomysł wydarzenia oparto na dekalogu oraz na muzyce wielkich kompozytorów, takich jak Mozart, Haendel, Chopin i Ravel.

 • Czas trwania: 74 minut, Gatunek: Koncert

Księga aniołów i ludzi - Wrocław 2014 w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Georgios Stylianou Scenografia
 • Roman Kołakowski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Na wrocławskim rynku odbędzie się koncert z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do UE. Pomysł wydarzenia oparto na dekalogu oraz na muzyce wielkich kompozytorów, takich jak Mozart, Haendel, Chopin i Ravel. Ideą imprezy jest poetycki opis wartości konstytuujących Unię Europejską, które wywodzą się z tradycji kulturowej i religijnej narodów europejskich. Podczas koncertu wystąpią m.in. Maciej Stuhr, Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Artur Gadowski, Janusz Radek, Natalia Sikora i Krzysztof Cugowski.

"Księga aniołów i ludzi" to realizowany z dużym rozmachem koncert z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do UE. Koncert odbędzie się na Rynku we Wrocławiu. Pomysł koncertu został oparty na dekalogu i muzyce wielkich kompozytorów, jak Mozart, Haendel, Chopin czy Ravel według współczesnej aranżacji przygotowanej przez Hadriana Tabęckiego. Ideą nadrzędną koncertu jest poetycki opis podstawowych wartości konstytuujących Unię Europejską, wartości wywiedzionych z tradycji kulturowej i religijnej wszystkich narodów europejskich, a zawierających się w uniwersalnym przesłaniu Dekalogu. Wartości te to wolność, bezpieczeństwo, dobro, piękno, przyjaźń, ojczyzna, dom, przebaczenie, miłość, rodzina, zgoda, pokój, mądrość, radość, rozwój, sztuka, zabawa. W koncercie wystapią m.in Maciej Stuhr, Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Artur Gadowski, Janusz Radek, Natalia Sikora, Krzysztof Cugowski i wielu innych.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×