Kultura na ludowo#wspieram

Twórcy ludowi z Puszczy Sandomierskiej, Polska 2023

Puszcza Sandomierska to obszar, zamieszkany przez grupę etnograficzną Lasowiaków, którzy pielęgnują swoje dziedzictwo, żyjąc na terenach położonych pomiędzy Wisłą a Sanem.

  • Czas trwania: 16 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Kultura na ludowo#wspieram w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Krzysztof Kalisz Zdjęcia
  • Jadwiga Zawiślak Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Puszcza Sandomierska to obszar, zamieszkany przez grupę etnograficzną Lasowiaków, którzy pielęgnują swoje dziedzictwo, żyjąc na terenach położonych pomiędzy Wisłą a Sanem. Program przybliża ich tradycyjną twórczość, wciąż kontynuowanego ręcznego garncarstwa, tworzenia drewnianej zabawki ludowej i dbałości o niezmienność dawnej muzyki ludowej i tańców, prezentowanych przez lasowiacki strój.

Puszcza Sandomierska to piękny obszar, zamieszkany przez grupę etnograficzną Lasowiaków, którzy pielęgnują swoje prastare dziedzictwo, żyjąc na terenach położonych pomiędzy Wisłą a Sanem. Program przybliża ich tradycyjną twórczość, wciąż kontynuowanegoręcznego garncarstwa, tworzenia drewnianej zabawki ludowej, ale i dbałości o niezmienność dawnej muzyki ludowej i tańców, prezentowanych przez lasowiacki strój, dorodny w swojej skromności.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×