Las bliżej nas

Leśnik wielozadaniowiec, Polska 2018

Seria podejmująca różnorodne tematy dotyczące lasów w Polsce. Leśnicy z różnych regionów kraju opowiedzą o specyfice obszarów, którymi się opiekują i wyjaśnią, jak prowadzona jest gospodarka leśna.

 • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Magazyn

Las bliżej nas w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 27.01.2019 09:35 Odcinek 84 (Sezon 2)

  TVP 1

Multimedia

Twórcy

 • Grzegorz Rybak Montaż
 • Krystyna Kurek Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria podejmująca różnorodne tematy dotyczące lasów w Polsce. Leśnicy z różnych regionów kraju opowiedzą o specyfice obszarów, którymi się opiekują. Wyjaśnią, jak prowadzona jest gospodarka leśna, co oferuje las pasjonatom turystyki, rekreacji oraz zdrowego stylu życia i jak odpowiedzialnie korzystać z takiej oferty. Przybliżą widzom także to, jak dbają o zachowanie i rozwój naturalnych gatunków i jak radzą sobie z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk pogodowych i katastrof.

Kiedy wielkimi krokami zbliża się zima, wszystkim zależy na dobrze ogrzanym domu. Jednym z surowców opałowych jest drewno - kaloryczne, wydajne i ekologiczne. Postaramy się podpowiedzieć, gdzie zakupić dobre drewno na opał. Wyjaśnimy, czym kierować się przy zakupie, jaki gatunek najlepiej wybrać i jak przechowywać drewno. I czym właściwie ogrzewać nasze domy, by było zdrowo, ekologicznie i na miarę możliwości domowego budżetu. W programie wystąpi Maciej Chromy z Nadleśnictwa Wichrowo.

Komentarze

Skomentuj
 • Raf (gość)

  Nowy sezon zapowiada się ciekawie.

  07.09.2018 21:00
 • Widz (gość)

  dlaczego zmieniono prowadzącego?!!! co za porażka! i te żenujące żarty na koniec takie na siłę! Dawać z powrotem p. Petersburskiego!

  23.03.2013 07:16
 • saxon (gość)

  Ciekawy program, szkoda że zawsze okraszony sztucznym uśmiechem prowadzącego, psującym nieco odbiór całości.

  16.02.2013 07:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×