Liturgia bożonarodzeniowa

Polska 2009

Fragmenty powieczeryja i jutrzni święta Bożego Narodzenia, które obchodzą wierni Kościoła prawosławnego w Polsce. Nabożeństwo zostanie zarejestrowane w cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Kościół i religia

Liturgia bożonarodzeniowa w telewizji

ZwińRozwiń
  • Czwartek 07.01.2010 11:25

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Fragmenty powieczeryja i jutrzni święta Bożego Narodzenia, które obchodzą wierni Kościoła prawosławnego w Polsce. Nabożeństwo zostanie zarejestrowane w cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja w Drohiczynie. Podczas uroczystości zabrzmią hymny wychwalające przyjście na świat Zbawiciela. Wierni będą adorować ikonę Bożego Narodzenia. Po nabożeństwie zostaną zaśpiewane kolędy w języku białoruskim i ukraińskim.

Obszerne fragmenty powieczeryja i jutrzni święta Bożego Narodzenia, które obchodzą wierni Kościoła prawosławnego w Polsce. Nabożeństwo zostanie zarejestrowane w cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja w Drohiczynie, w południowo - wschodniej części województwa podlaskiego. Podczas świątecznego nabożeństwa zabrzmią hymny wychwalające przyjście na świat Zbawiciela. O tym mówić będzie też fragment Ewangelii czytany w czasie jutrzni. W dalszej części wierni adorować będą ikonę Bożego Narodzenia, która znajduje się na specjalnym pulpicie na środku świątyni w czasie, gdy w cerkwi rozbrzmiewa świąteczny kanon (tradycja prawosławna nie zna zwyczaju stawiania szopki). Po nabożeństwie zabrzmią kolędy śpiewane w języku białoruskim i ukraińskim.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×