Ludzie, sprawy, historie

Ostatnia służba, Polska 2023

Cykl reportaży przedstawiających sylwetki konkretnych osób z różnych miejscowości, poruszający zagadnienia ważne dla mieszkańców poszczególnych regionów Polski.

  • Czas trwania: 12 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Ludzie, sprawy, historie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wzrok stracił we wczesnym dzieciństwie. Muzykować zaczął w podstawówce. W szkole średniej wiedział już, że jego największą życiową pasją jest gra na saksofonie. Nuty musiał zapisywać alfabetem Braille ' a. Na studiach Jacek Mielcarek grał głównie jazz. Tak jest do dzisiaj.

W dół rzeki Odry. Po pięciu latach przerwy, w ubiegłym roku, na Odrze znowu pojawiły się barki wypełnione węglem. W tym roku z Gliwic do elektrociepłowni we Wrocławiu trafi 250 tysięcy ton czarnego złota. Zapraszamy na reportaż z barki kapitana Bogdana Szlaka, który zabrał na pokład naszego reportażystę i operatora. W najbliższych latach na Odrze ma powstać ponad dwadzieścia nowych stopni wodnych. Dopiero po ich budowie żegluga z Gliwic do Szczecina będzie możliwa przez całyrok. Odra stanie się wtedy autostradą wodną, którą będzie można przewozić towary ze Śląska do Morza Bałtyckiego.

Komentarze

Skomentuj
  • Pompii (gość)

    Markeszka

    07.06.2021 16:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×