Luteranki. Kobiety i Kościół

Luteranki. Kobiety i Kościół, Polska 2023

Opowieść o odważnych kobietach świata, żyjących dziś i tych, które niosły głos o kobiecej równości i sile przez wieki. To też rejestracja wyjątkowego momentu, w którym ten głos może wybrzmieć, ubrany w słowa o godności i sprawiedliwości.

 • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Luteranki. Kobiety i Kościół w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o odważnych kobietach świata, żyjących dziś i tych, które niosły głos o kobiecej równości i sile przez wieki. To też rejestracja wyjątkowego momentu, w którym ten głos może wybrzmieć, ubrany w słowa o godności i sprawiedliwości. Początkiem było spotkanie 145 kobiet księży wyznania ewangelicko-augsburskiego z 98 krajów świata, które opracowały wspólne stanowisko wygłoszone podczas Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej w Krakowie w 2023 roku.

Opowieść o odważnych kobietach świata, żyjących dziś i tych, które niosły głos o kobiecej równości i sile przez wieki. To również rejestracja wyjątkowego momentu, w którym ten głos może wybrzmieć, ubrany w słowa o godności i sprawiedliwości. Początkiem do tego było spotkanie 145 kobiet księży wyznania ewangelicko - augsburskiego z 98 krajów świata, które opracowały wspólne stanowisko wygłoszone podczas Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej w Krakowie w 2023 roku.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×