Miasteczko Harmider

Polska 2013

Dwoje tajnych agentów pojawia się w miasteczku. Zostali wezwani przez komendanta policji do pojmania osobnika, który miesza w bajkach - podmienia wersy, zamienia rekwizyty i zmienia zakończenia.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Widowisko
  • Reżyseria: Grzegorz Małecki, Ewa Konstancja Bułhak

Miasteczko Harmider w telewizji

ZwińRozwiń
  • Niedziela 02.06.2013 15:10

    TVP 1

Twórcy

  • Grzegorz Małecki Reżyseria
  • Ewa Konstancja Bułhak Reżyseria
  • Marek Chowaniec Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Miasteczko Harmider to wymarzone miejsce dla dzieci, które mimo komputeryzacji lubią bohaterów książkowych opowieści - Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę i szalone siostry Dorę i Florę. Dwoje tajnych agentów pojawia się w miasteczku. Zostali wezwani przez komendanta policji do pojmania nieznanego osobnika, który miesza w bajkach - podmienia wersy, zamienia rekwizyty bohaterom, zmienia zakończenia. Z tego powodu w miasteczku zapanował prawdziwy harmider.

Scenariusz widowiska, którego autorami są Grzegorz Małecki i Ewa Konstancja Bułhak, został oparty na piosenkach skomponowanych przez Jerzego Wasowskiego, pochodzących ze słuchowisk dla dzieci. Miasteczko Harmider (nazwa zaczerpniętą z piosenki Andrzeja Nowickiego i Jerzego Wasowskiego ze słuchowiska "Przygody Dory i Flory") to wymarzone miejsce dla dla dzieci, które mimo wszechobecnej techniki i komputeryzacji, znają i lubią bohaterów książkowych opowieści: Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę czy szalone siostry Dorę i Florę. To wspaniałe miejsce do zabaw muzycznych, zaskakujących gier słownych i szalonych pomysłów wizualnych. To tutaj dobrze czują się dorośli, którzy nie chcą dorosnąć i zachowali w sobie dziecięcy świat. To właśnie dorośli wykonawcy zabawią się w gry dziecięce, sięgną po piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego. W miasteczku Harmider pojawia się dwoje tajnych agentów, którzy zostali wezwani przez komendanta policji do pojmania nieznanego osobnika, który grasuje tu i miesza w bajkach - podmienia wersy, zamienia rekwizyty bohaterom bajek, zmienia zakończenia. Z tego powodu w miasteczku zapanował prawdziwy harmider. Wspaniałe aranżacje opracował Andrzej Jagodziński, scenografię: Marek Chowaniec, kostiumy: Janek Kozikowski.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×