Międzynarodowy Festiwal Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Gorzów Wielkopolski - 2021

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Gorzów Wielkopolski - 2021, Polska 2021

Cygańskie Dni to najstarszy i najbardziej ceniony festiwal tego typu w Europie. Prezentacjom scenicznym towarzyszą seminaria naukowe, czytanie poezji, wystawy artystyczne i warsztaty taneczne.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Koncert

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Gorzów Wielkopolski - 2021 w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Cygańskie Dni, zwane popularnie Festiwalem Kultury Cygańskiej, to najstarszy i najbardziej ceniony festiwal tego typu w Europie. Spotkania są organizowane od ponad 30 lat w Gorzowie Wielkopolskim. Prezentacjom scenicznym towarzyszą seminaria naukowe, czytanie poezji, wystawy artystyczne i warsztaty taneczne. Na festiwalu wystąpią artyści romscy z całej Europy.

Romane Dyvesa to najstarszy i najbardziej ceniony festiwal cygański w Europie, odbywający się nieprzerwanie od ponad 30 lat w Gorzowie Wielkopolskim. Imprezie głównej - prezentacjom scenicznym - towarzyszą seminarianaukowe, spotkania z poezją cygańską, wystawy artystyczne, warsztaty taneczne. Gorzowskie spotkania Romane Dyvesa stały się więcmiejscem, gdzie ogniskują się ważne dla Cyganów formy aktywności społecznej, artystycznej, twórczej, naukowej. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa (Cygańskie Dni) zwane popularnie Festiwalem Kultury Cygańskiej to najstarsza tego typu impreza na świecie odbywająca się w Gorzowie Wielkopolskim nieprzerwanieod 1989 roku. Na festiwalu wystąpią artyści romscy z całej Europy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×