Misja Bangladesz

Mieliśmy usta i oczy, ale nie potrafiliśmy czytać, Polska 2019

120 km na północ od Dhaki znajduje się Mymensingh, miasto zamieszkane przez blisko pół miliona ludzi. W odcinku zostanie pokazana ceremonia zaślubin w katedrze pod wezwaniem św. Józefa.

  • Czas trwania: 12 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Misja Bangladesz w telewizji

ZwińRozwiń
  • Jutro 12:50 Odcinek 21

    TVP 1

Twórcy

  • Robert Jażdżyk Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

120 km na północ od Dhaki znajduje się Mymensingh, miasto zamieszkane przez blisko pół miliona ludzi. Na terenie kurii jest małe gospodarstwo z zabudowaniami. Mymensingh jest w Bangladeszu miejscem wyjątkowym, bowiem znajduje się tu katedra pod wezwaniem św. Józefa, często wykorzystywana do nabożeństw przez wyznawców różnych odłamów chrześcijaństwa. W odcinku zostanie pokazana ceremonia zaślubin.

Dzisiaj jedziemy do pierwszej placówki salezjańskiej Utrail. 120 km na północ od Dhaki dojeżdżamy do Mymensingh. Blisko półmilionowego miasta w Bangladeszu. Odwiedzamy miejscowego biskupa. Niektórych może zdziwić ten widok - kury i małe zwierzęta. Ale na terenie kurii jest małe gospodarstwo z zabudowaniami gospodarczymi. Mymensingh to wyjątkowe miejsce, bowiem w miasteczku jest katedra. Kościół nigdy nie jest pusty, dziś odbywa się tu katecheza. Katedra pod wezwaniem św. Józefa ze względu na swoją rangę często wykorzystywana jest przez różne chrześcijańskie wyznania, na przykład, kiedy zawierany jest związek małżeński. Zupełnym przypadkiem staliśmy się gośćmi jednej z ceremonii zaślubin.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×