Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego

Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego, Polska 2023

W bazylice Matki Bożej Jasnogórskiej wystąpią znani polscy artyści, wykonując utwory maryjne w nowych aranżacjach. O godzinie 21:00 zostanie odmówiona modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Transmisja
 • Reżyseria: Bolesław Pawica
 • Prowadzący: Tomasz Wolny

Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego w telewizji

ZwińRozwiń
 • Powtórka

  Niedziela 10.12.2023 12:50

  TVP 1

 • Piątek 08.12.2023 20:30

  TVP 1

 • Piątek 08.12.2023 20:30

  TVP Polonia

Multimedia

Prowadzący

 • Tomasz Wolny

Twórcy

 • Bolesław Pawica Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert w 70. rocznicę Apelu Jasnogórskiego odbędzie się w bazylice Matki Bożej na Jasnej Górze. Program składa się z trzech części. Wystąpią znani polscy artyści, wykonując utwory maryjne w nowych aranżacjach. O godzinie 21:00 zostanie odmówiona modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu. Oprócz muzyki maryjnej podczas widowiska zostaną wykonane utwory muzyki poważnej. Koncert prowadzi Tomasz Wolny.

W 2023 roku w Sanktuarium na Jasnej Górze obchodzimy 70. rocznicę Apelu Jasnogórskiego. Jednoczy on na Jasnej Górze rzesze Polaków. Idea powstania Apelu zrodziła się 8 grudnia 1953 r. w Kaplicy Matki Bożej. Modlitwa apelowa zaczęła się od małej grupy - paulinów i członkiń Instytutu Prymasa Wyszyńskiego proszących Maryję o uwolnienie uwięzionego przez komunistów ks. kard. Wyszyńskiego oraz za Ojczyznę. Wielkim propagatorem Apelu Jasnogórskiego stał się potem też sam Prymas Wyszyński. Gdziekolwiek był, o godz. 21.00 duchowo jednoczył się z Jasną Górą i błogosławił Polakom. Projekt obejmuje na żywo koncert, który odbędzie się w Bazylice Matki Bożej Jasnogórskiej na Jasnej Górze z transmisją modlitwy Apelu Jasnogórskiego o 21.00. Podczas koncertu wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Koncert składa się z trzech części: w pierwszej części wystąpią znani polscy artyści wykonując znane utwory maryjne w nowych aranżacjach. O godz. 21.00 przeniesiemy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie zostanie odmówiony Apel Jasnogórski, po nim usłyszmy słowo dot. historii i znaczenia nabożeństwa dla Narodu Polskiego. Następnie zaprosimy widzów do Bazyliki na drugą cześć koncertu. Obok muzyki maryjnej podczas widowiska zabrzmią utwory muzyki poważnej o tematyce maryjnej. Wystąpią, m.in.: Magda Drozd, Andrzej Lampert, Olek Leon, Marysia Stachera, Filip Robak, Maja Krzyżewska, Agnieszka Cudzich, Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Zuzia Cudzich, Paulini ze Skałki.Koncert prowadzi: Tomasz Wolny

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×