Mój tatuś kat

Polska 2004

Wspomnienia Nataszy Hajutiny, przybranej córki Nikołaja Iwanowicza Jeżowa - jednej z najważniejszych postaci w kierownictwie państwa radzieckiego, szefa tajnej policji politycznej NKWD.

  • Czas trwania: 24 minut, Gatunek: Reportaż

Mój tatuś kat w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Stanisław Kalisz Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Wspomnienia Nataszy Hajutiny, przybranej córki Nikołaja Iwanowicza Jeżowa, w wieku pięciu lat zabranej z domu dziecka. Jej ojczym był jedną z najważniejszych postaci w kierownictwie państwa radzieckiego - szefem tajnej policji politycznej NKWD. Dziś Natasza Hajutina mieszka na Kołymie. Uciekła tu przed złą sławą i historią. Można o niej powiedzieć, że jest ostatnią ofiarą komunizmu, ale też żywym świadkiem tamtych czasów.

Natasza Hajutina jest przybraną córka Nikołaja Iwanowicza Jeżowa. Z domu dziecka zabrano ją, gdy miała pięć lat. Nie mogła wówczas wiedzieć, że los naznaczył jej życie już na zawsze. Jej ojczym był jedną z najważniejszych postaci w kierownictwie państwa radzieckiego - szefem tajnej policji politycznej NKWD. Była połowa lat trzydzestych ub. wieku. Dziś Natasza Hajutina mieszka na Kołymie. Uciekła tu przed "sławą" i historią. Można by o niej powiedzieć, że jest ostatnią ofiarą komunizmu, ale także żywym świadkiem tamtych mrocznych czasów. Nie może się nadziwić, że ekipa filmowa przyjechała do niej aż z dalekiej Polski, pokonując około piętnaście tysięcy kilometrów. Ale jej wspomnienia są warte tej podróży.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×