Moja Polska - ostatnia opowieść Ryszarda Kaczorowskiego*

2012

Ostatnia zarejestrowana opowieść prezydenta Kaczorowskiego o Polsce, Polakach i polskości z perspektywy najnowszej historii kraju. Trzy tygodnie później prezydent zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Reportaż
  • Reżyseria: Grzegorz Gajewski

Moja Polska - ostatnia opowieść Ryszarda Kaczorowskiego* w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Grzegorz Gajewski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Przewodnią ideą filmu jest jego refleksja o Polsce, Polakach i polskości z perspektywy najnowszej historii kraju. W filmie zaprezentowano ostatnią zarejestrowaną przez kamerę opowieść prezydenta Kaczorowskiego. Trzy tygodnie później zginął on w katastrofie pod Smoleńskiem.

Ryszard Kaczorowski był ostatnim Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Urodził się w Białymstoku 26 listopada 1919 roku, gdy odrodzona II Rzeczpospolita Polska obchodziła pierwszą rocznicę powstania. Losy Ryszarda Kaczorowskiego i kształtującej swoje oblicze - po 123 latach niewoli - niepodległej Polski w sposób niezwykły są ze sobą powiązane. Główną ideą filmu jest refleksja Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego o Polsce, Polakach i polskości z perspektywy ponad 90 lat obfitującej w wiele niezwykłych wydarzeń najnowszej historii naszej Ojczyzny. W filmie zprezentowano ostatnią zarejestrowaną przez kamerę opowieść Prezydenta Kaczorowskiego. Trzy tygodnie później Ryszard Kaczorowski zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×