"Morowe panny" - koncert z okazji 68. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

Polska 2012

Koncert organizowany w ramach cyklu "Pamiętamy '44" odnoszącego się do powstania warszawskiego. Na scenie wystąpią m.in.: Paulina Przybysz, Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec i Halina Mlynkova.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Koncert
 • Prowadzący: Magdalena Smalara, Artur Orzech

"Morowe panny" - koncert z okazji 68. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Magdalena Smalara
 • Artur Orzech

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert organizowany w ramach corocznego cyklu "Pamiętamy '44" odnoszącego się do powstania warszawskiego. Projekt "Morowe panny" narodził się w ubiegłym roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy. Organizatorzy postanowili kontynuować przedsięwzięcie. Tym razem na scenie Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego wystąpią m.in.: Paulina Przybysz, Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec i Halina Mlynkova. Piosenkarki zaśpiewają autorskie teksty, inspirowane historiami kobiet z czasów powstania.

Reżyseria: Małgorzata Kosturkiewicz Muzyka: Dariusz Malejonek Zespół: Maleo Reggae Rockers Wykonawcy: Halina Mlynkova, Paulina Przybysz, Katarzyna Groniec, Anita Lipnicka, Lilu, Marika, Mona, Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, zespół Paresłów Koncert zarejestrowany w Muzeum Powstania Warszawskiego, na który składają się utwory należące do różnych gatunków muzycznych, z elementami muzyki niezależnej, klubowej i reggae. Zaproszone do projektu młode wokalistki napisały własne teksty do piosenek, w których odnoszą się do wydarzeń powstańczych, ale i problematyki współczesnej. Wśród wykonawczyń są m.in. Halina Mlynkova, Paulina Przybysz, Anita Lipnicka, Lilu czy Marika. Utwory zostały przygotowane na podstawie kompozycji Dariusza Malejonka. Koncert poprowadzą: Magdalena Smalara i Artur Orzech.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×