Na chwałę Bogu

Polska 2013

Program przedstawia działalność duszpasterską, społeczną i kulturalną parafii luterańskiej w Radomiu. Wierni są zaangażowani w działania organizowane przez diakonię Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Na chwałę Bogu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program przedstawia działalność duszpasterską, społeczną i kulturalną parafii luterańskiej w Radomiu. Wierni parafii pw. Świętej Trójcy są zaangażowani w działania charytatywne organizowane przez diakonię Kościoła ewangelicko-augsburskiego, takie jak "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" oraz "Prezent pod choinkę". Przy kościele funkcjonuje ogólnodostępna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki staraniom ks. Rudkowskiego i parafian udało się pozyskać środki unijne na odnowienie zabytkowego kościoła znajdującego się w centrum Radomia.

Parafia luterańska pw. Świętej Trójcy w Radomiu od wielu lat prowadzi nie tylko działalność duszpasterską, ale także szeroko zakrojone działania społeczne i kulturalne. Według proboszcza parafii, przekazywanie ewangelii powinno mieć miejsce od najmłodszych lat. Dlatego w naszej parafii w szczególności stawiamy na pracę z dziećmi i młodzieżą - mówi ks. Wojciech Rudkowski. Podczas każdego nabożeństwa odbywają się zajęcia szkółki niedzielnej. Dla niewtajemniczonych powiem, że szkółka to kazanie mówione językiem zrozumiałym dla najmłodszych, często ilustrowane obrazami. Szkółka to także czas prac plastycznych, które pomagają dzieciom zapamiętać i lepiej zrozumieć główną myśl przewodnią zwiastowania - dodaje ks. Wojciech. W parafii w Radomiu dwa razy do roku przygotowywane są przez dzieci i rodziców wielkie przedstawienia, jedno na Boże Narodzenie, drugie zaś w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Na tzw. Poranku Wielkanocnym widzowie dzięki małym aktorom stają się świadkami zmartwychwstania Jezusa. Przy parafii od 2004 roku działa chór. Wierni od lat zaangażowani są także w działania charytatywne organizowane przez Diakonię Kościoła Ewangelicko Augsburskiego, takie jak Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, oraz Prezent pod choinkę. Przy kościele funkcjonuje także ogólnodostępna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki staraniom ks. Rudkowskiego i jego parafian udało się pozyskać środki unijne na odnowienie należącego do wspólnoty zabytkowego kościoła znajdującego się w centrum Radomia. Program opowie o działalności duszpasterskiej, społecznej i kulturalnej parafii Luterańskiej w Radomiu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×