Na moście w Avignon

Polska 2005

Instytut Sztuki - organizator Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie - postanowił poświęcić Andrzejowi Zaryckiemu pierwszy wieczór tegorocznej imprezy.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Koncert

Na moście w Avignon w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Andrzej Zarycki - "nadworny" kompozytor Piwnicy pod Baranami. Spod jego pióra spłynęły nuty piosenek śpiewanych przez Ewę Demarczyk, m.in. "O cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego" do tekstu Galla Anonima, "Hercowicz" i "Cyganka" do tekstów Osipa Mandelsztama. Zarycki jest ponadto kompozytorem muzyki symfonicznej i kameralnej, teatralnej i filmowej, a także pianistą i pedagogiem. Instytut Sztuki - organizator Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie - postanowił poświęcić Zaryckiemu pierwszy wieczór tegorocznej imprezy.

Andrzej Zarycki - "nadworny" kompozytor Piwnicy pod Baranami. To spod jego pióra spłynęły nuty piosenek śpiewanych przez Ewę Demarczyk, m.in. "O cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego" do tekstu Galla Anonima, "Hercowicz" i "Cyganka" do tekstów Osipa Mandelsztama. To on napisał słynny "Song o ciszy" do tekstu Jonasza Kofty. Zarycki jest ponadto kompozytorem muzyki symfonicznej i kameralnej, teatralnej ("Balladyna", "Akropolis") i filmowej ("Aktorzy prowincjonalni"), a także pianistą i pedagogiem. Instytut Sztuki - organizator Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie - postanowił poświęcić mu pierwszy wieczór tegorocznej imprezy. Koncert nosił tytuł "Zarycki, czyli żywot człowieka spokojnego". Wystąpili w nim m.in.: Michał Bajor, Janusz Radek, Katarzyna Groniec, Beata Paluch i inni.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×