Nad Niemnem - magazyn Polaków na Białorusi

Magazyn Polaków na Białorusi, Polska 2024

Program poświęcony życiu mniejszości polskiej na Białorusi, prezentujący wydarzenia kulturalne i społeczne najważniejsze dla mieszkających tam Polaków.

 • Czas trwania: 15 minut, Gatunek: Magazyn
 • Reżyseria: Jan Roman

Nad Niemnem - magazyn Polaków na Białorusi w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Tomasz Janulis Montaż
 • Jan Roman Reżyseria
 • Tomasz Janulis Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Program poświęcony życiu mniejszości polskiej na Białorusi, prezentujący wydarzenia kulturalne i społeczne najważniejsze dla mieszkających tam Polaków. Autorzy docierają do ludzi i miejsc związanych z historią dawnej Rzeczypospolitej. Przewodnikiem po polskich ścieżkach na Białorusi jest Aleksy Szota - krajoznawca, historyk polskiej kultury, sztuki i architektury. Widzowie w Polsce i na świecie mogą poznać warunki, w których żyją Polacy za wschodnią granicą.

Cykliczny program społeczno - kulturalno - patriotyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie są prezentowane najważniejsze wydarzenia, relacje z uroczystości z udziałemPolaków mieszkających na Białorusi. Autorzy docierają do ludzi i miejsc związanych z historią dawnej Rzeczypospolitej. Przewodnikiem po polskich ścieżkach na Białorusi jest Aleksy Szota, znakomity krajoznawca, historyk polskiej kultury, sztuki i architektury. Dzięki temu programowiwidzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w jakich żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą.

Komentarze

Skomentuj
 • Kresowianka po mieczu i kądzieli, ale już (niestety) białostoczanka (gość)

  Piękny, pouczający i ciekawy program. Oglądam z rodzinnego sentymentu od lat. Pozdrawiam Pana prowadzącego i twórców.

  27.10.2017 14:47
 • Nadwarcianin (gość)

  Goraco polecam wszystkim zainteresowanym Kresami . A z Aleksym Szota mozna co tydzien obejrzec jakis zabytek a przy okazji zerknac od czasu do czasu na tamtejsza jakze swojska przyrode .....

  02.08.2017 19:03
 • Ewa (gość)

  Bardzo ciekawy program,mnostwo faktow historycznych.Ogladnelam z duza przyjemnoscia. Ewa

  08.08.2016 20:10

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×