Nasza niepodległa

Koncert z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości, Polska 2008

Transmisja koncertu odbywającego się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W repertuarze będą pieśni patriotyczne.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Koncert

Nasza niepodległa w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 11.11.2017 22:00

  TVP HD

 • Środa 11.11.2009 20:40

  TVP HD

Multimedia

Twórcy

 • Jacek Kęcik Autor
 • Remigiusz Trawiński Autor
 • Wojciech Zaguła Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Transmisja koncertu odbywającego się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W repertuarze będą pieśni patriotyczne: od "Przybyli ułani", "O mój rozmarynie", "My, Pierwsza Brygada", przez pieśni z okresu powstania warszawskiego, aż po "Żeby Polska była Polską". Głównym elementem koncertu będą dwa fortepiany - biały i czerwony. Zasiadający przy nich pianiści z dwóch pokoleń: Waldemar Malicki i Krzysztof Herdzin, będą pełnili role konferansjerów.

Koncert z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Repertuar koncertu to polskie pieśni patriotyczne, które kojarzą się z najbardziej doniosłymi wydarzeniami na drodze do niepodległości: od "Przybyli ułani", "O mój rozmarynie", "My, Pierwsza Brygada", poprzez pieśni z okresu powstania warszawskiego, aż po "Żeby Polska była Polską". Głównym elementem koncertu będą dwa fortepiany - biały i czerwony. Zasiadający przy nich dwaj pianiści, z dwóch pokoleń: Waldemar Malicki i Krzysztof Herdzin będą pełnili role zwyczajowo zarezerwowane dla konferansjerów. W ich wykonaniu usłyszymy fragmenty muzyczne łączące poszczególne piosenki z motywami utworów patriotycznych, które nie znajdą się w koncercie w wersjach wokalnych.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×