Nawróceni

Polska 2009

Autorzy próbują przybliżyć kwestię stanu resocjalizacji w Polsce. Ukazują trzech bohaterów z placówek o różnym stopniu rygoru.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Nawróceni w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy próbują przybliżyć kwestię stanu resocjalizacji w Polsce. Ukazują trzech bohaterów z placówek o różnym stopniu rygoru. Pierwszym z nich jest osiemnastoletni Łukasz z Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie. Drugą postacią jest Karol, wychowanek Zakładu Poprawczego w Pszczynie. Chłopak marzy o pracy w kopalni i grze w piłkę nożną. Trzecią osobą jest Robert, osadzony w Zakładzie Karnym w Wadowicach. Wieloletnia odsiadka za podwójne zabójstwo ukształtowały go na cynicznego kontestatora procesu resocjalizacji.

Reportaż próbuje przybliżyć kwestię stanu resocjalizacji w Polsce. Pokazuje trzechbohaterów z placówek o różnym stopniu rygoru. Pierwszym z nich jest Łukasz, 18 - latekz Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie. Widz poznaje jego sytuację rodzinną, plany na przyszłość oraz towarzyszy mu w procesie usamodzielnienia. Drugą postacią jest Karol, wychowanek Zakładu Poprawczego w Pszczynie. Śląski chłopak z rozbojami w życiorysie, marzy o pracy w kopalni i grze w piłkę. Kontrapunktem dla życiorysów dwójki młodych ludzi jest Robert - osadzony w ZakładzieKarnym w Wadowicach. Wieloletnia odsiadka za podwójne zabójstwo ukształtowały go na cynicznego kontestatora procesu resocjalizacji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×