Nie lubię pana, panie Fellini

Nie lubię pana, panie Fellini, Polska 2020

Monodram Małgorzaty Bogdańskiej o Giulietcie Masinie, aktorce, i żonie Federico Felliniego. W spektaklu jednym z najważniejszych rekwizytów jest walizka, z której Giulietta wyjmuje kolejne elementy garderoby, tworząc tym samym historię.

  • Czas trwania: 61 minut, Gatunek: Spektakl teatralny
  • Reżyseria: Marek Koterski

Nie lubię pana, panie Fellini w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

  • Małgorzata Bogdańska

Twórcy

  • Marek Koterski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Monodram Małgorzaty Bogdańskiej o Giulietcie Masinie, aktorce, i żonie Federico Felliniego. Razem stworzyli filmy, które przeszły do legendy światowej kinematografii. Monodram napisany i wyreżyserowany przez Marka Koterskiego, opowiada historię tych dwojga niezwykłych osób, z perspektywy kobiety, W spektaklu jednym z najważniejszych rekwizytów jest walizka, z której Giulietta wyjmuje kolejne elementy garderoby, tworząc tym samym historię.

Monodram Małgorzaty Bogdańskiej o Giulietcie Masinie, aktorce, jednej z najważniejszych osób w życiu prywatnym i zawodowym Federico Felliniego. Razem stworzyli filmy, które przeszły do legendy światowej kinematografii, a warto tutaj wymienić: "La Stradę", "Niebieskiego ptaka", "Noce Cabirii", "Giuliettę i duchy" czy "Ginger i Freda". GiuliettaMasina i Federico Fellini to małżeństwo, które do dziś inspiruje twórców na całym świecie. Monodram Małgorzaty Bogdańskiej, napisany i wyreżyserowany przez Marka Koterskiego, opowiada historię tych dwojga niezwykłych osób, z perspektywy kobiety, Giulietty, która, co ciekawe, swoje pierwsze kroki w zawodzie aktorskim stawiała na deskach studenckiego teatru. Cała narracja głównej bohaterki koncentruje się na jej uczuciach, a także niezwykle trudnych relacjach z Fellinim, zarówno na stopie zawodowej, jak i małżeńskiej. W spektaklu w reżyserii Marka Koterskiego, jednym z najważniejszych rekwizytów jest walizka, z której Giulietta wyjmuje kolejne elementy garderoby, tworząc tym samym historię, opartą także na przedmiotach, bardzo istotnych w jej biografii, takich jak melonik, skarpetki, czy też trąbka. Giulietta w przedstawieniu wspomina, że to teatr stworzył ją jako aktorkę, a Fellini ukształtował. Przyznaje także, że rola małżonki wybitnego człowieka była jedną z najbardziej wymagających, z jakimi przyszło jej się w życiu zmierzyć. Spektakl jest wersją telewizyjną przedstawienia z Teatru w walizce założonego przez aktorkę Małgorzatę Bogdańskąi reżysera Marka Koterskiego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×