Niedziela z...

Stanisławem Janickim, Polska 2023

W studiu goszczą wybitni twórcy polskiej kultury. Na program składają się rozmowy z artystą oraz z zaproszonymi przez niego gośćmi, a także prezentacja jego twórczości.

 • Czas trwania: 41 minut, Gatunek: Magazyn kulturalny

Niedziela z... w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Katarzyna Sanocka

Twórcy

 • Katarzyna Sitnik Scenariusz
 • Radosław Dębniak Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Miała wiele pomysłów na swoją przyszłość. Rozważała zostanie księdzem, królową, dziennikarką, filozofką, zootechnikiem lub malarką. Ojcu było obojętne, kim zostanie z jednym zastrzeżeniem - byle tylko nie studiowała aktorstwa. I to był dla niej impuls do działania. Aktorka dramatyczna i komediowa. Telewidzów rozśmieszała jako panna Basieńka w "Kabarecie Olgi Lipińskiej. "Bohaterką Niedzieli z..."jest Barbara Wrzesińska.

Jedna z najpopularniejszych postaci telewizyjnych lat siedemdziesiątych. Mówi, że widzi obrazami, tak jakby w pamięci oglądał film. Jego miłość do kina narodziła się, gdy miał zaledwie sześć lat. "Pierwszym filmem, jaki widziałem była "Królewna Śnieżka" Walta Disneya. To było w Sali Romy w Warszawie tuż przed wybuchem wojny. Nie wiem, czy to mnie oczarowało, w każdym bądź razie zapamiętałem ten film bardzo dokładnie". Na ekranie telewizyjnym zadebiutował w 1967 roku. Przez 32 lata w programie "W starym kinie", opowiadał o narodzinach i pierwszych latach polskiej i światowej kinematografii. Bohaterem "Niedzieli z..." jest Stanisław Janicki.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×