Noc krótkiego metrażu: Dzieciaki

0

W jedną z najkrótszych - spotkanie z filmem krótkometrażowym; blisko 3-godzinny wybór dzieł, których bohaterami są dzieci i młodzież.

  • Czas trwania: 175 minut, Gatunek: Magazyn filmowy

Noc krótkiego metrażu: Dzieciaki w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Przegląd najciekawszych produkcji krótkometrażowych; blisko 3-godzinny wybór filmów, których bohaterami są dzieci i młodzież. Widzowie zobaczą 12 obrazów zainspirowanych wrażliwością młodych ludzi i ich sposobem postrzegania świata. Wśród prezentowanych dzieł znajdą się m.in. nagrodzona Oscarem "Kraina zabawek", "Wiedźma" - zwycięzca konkursu etiud szkół filmowych na Festiwalu Filmowym w Cannes, oraz "Wagah", wyróżniony na festiwalach w Berlinie i Karlowych Warach.

Tradycyjnie, w jedną z najkrótszych nocy w roku, CANAL+ zaprasza na przegląd najciekawszych produkcji krótkometrażowych. 23 czerwca stacja zaprezentuje blisko 3-godzinny wybór filmów, których bohaterami są dzieci i młodzież. Widzowie, w ramach wieczoru, zobaczą 12 obrazów zainspirowanych wrażliwością młodych ludzi i ich sposobem postrzegania świata. Wśród prezentowanych filmów znajdą się m.in. nagrodzona Oscarem "Kraina zabawek" (Spielzeugland), "Wiedźma" (Baba), zwycięzca konkursu etiud szkół filmowych (Cinefondation) na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz "Wagah", wyróżniony na festiwalach w Berlinie i Karlowych Warach. Krótki metraż ma swoje stałe miejsce w ramówce CANAL+ i jest w niej obecny od początku istnienia stacji. Filmy krótkometrażowe są prezentowane w ramach "Deserów", emitowanych kilka razy w tygodniu oraz półgodzinnych "SuperDeserów", pokazywanych dwa razy w miesiącu, w środy ok. 23:00. Do emisji wybierane są hojnie nagradzane na światowych festiwalach tytuły, oraz najciekawsze produkcje obiecujących debiutantów. Stacja pokazuje rocznie około 100 nowych tytułów, wśród których znajdują się zarówno fabuły, dokumenty, jak i animacje. Co roku w czerwcu CANAL+ zaprasza na Noc Krótkiego Metrażu, kilkugodzinny maraton złożony z najlepszych produkcji roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×