Notatki z terenu

Notes From the Field, USA 2018

Program pokazuje źle skonstruowany system, który nie chroni dzieci z biednych rodzin przed światem przestępczym. Bohaterowie to osoby zaangażowanej w walkę o przyszłość dla amerykańskiej młodzieży.

 • Czas trwania: 86 minut, Gatunek: Rozrywka
 • Reżyseria: Kristi Zea

Notatki z terenu w telewizji

ZwińRozwiń
 • Premiera

  Piątek 13.04.2018 09:45

  HBO2

 • Wtorek 27.03.2018 09:20

  HBO

Obsada

 • Anna Deavere Smith

Twórcy

 • Kristi Zea Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Program pokazuje źle skonstruowany system, który często nie chroni dzieci z biednych rodzin przed światem przestępczym. Autorka w monodramie pokazuje osiemnastu różnych bohaterów - obecnych oraz byłych więźniów, działaczy społecznych, nauczycieli, polityków i innych. Każda z postaci przedstawia inną historię osoby zaangażowanej w walkę o lepszą przyszłość dla amerykańskiej młodzieży z nizin społecznych. Notatki z terenu przerywają milczenie w kwestii edukacji, otwierając dyskusję o przyszłości szkolnictwa.

Przeniesiona do telewizji mocna i dobrze przyjęta przez krytyków sztuka autorstwa znanej w show-biznesie Anny Deavere Smith (serial Siostra Jackie) o tym samym tytule. Napisanie książki poprzedziły podróż przez Stany oraz osobiste wywiady z dziesiątkami ludzi dotyczące ułomności systemu sprawiedliwości, brutalności funkcjonariuszy policji i walki o prawa obywatelskie. Program pokazuje źle skonstruowany system, który często nie chroni dzieci z biednych rodzin przed przestępczym światem. Autorka w swoim monodramie pokazuje osiemnastu różnych bohaterów z krwi i kości - obecnych oraz byłych więźniów, działaczy społecznych, nauczycieli, polityków i innych. Każda z postaci przedstawia inną historię osoby zaangażowanej w walkę o lepszą przyszłość dla amerykańskiej młodzieży z nizin społecznych. Notatki z terenu przerywają milczenie w kwestii edukacji, otwierając dyskusję o przyszłości szkolnictwa. Producentem obrazu jest HBO.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×