Oberżystka

Polska 2005

Reportaż opowiada o historii restauracji "Koziołek" w Piekarach Śląskich. Knajpa i kamienica, rodzinny spadek Stefanii Geremek, jest jednocześnie kawałkiem historii górniczego Śląska.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Reportaż

Oberżystka w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż opowiada o historii restauracji "Koziołek" w Piekarach Śląskich. Knajpa i kamienica, rodzinny spadek Stefanii Geremek, jest jednocześnie kawałkiem historii górniczego Śląska. Bohaterka wspomina złote lata "Koziołka", kiedy pod knajpę podjeżdżały całe górnicze przewozy. Kiedy upadło "górnicze Eldorado", wraz z twarzami górników posmutniała też knajpa. Dziś Geremkowej udało się przywrócić mury do świetności. Marzy, żeby odmalowane kąty zapełniły się klientami jak kiedyś.

Reportaż opowiada o historii restauracji "Koziołek" w Piekarach Śląskich. Knajpa i kamienica - rodzinny spadek Stefanii Geremek - jest jednoczesnie kawałkiem historii górniczego Śląska. Bohaterka wspomina złote lata "Koziolka", kiedy pod knajpę podjeżdżały całe górnicze przewozy. Kiedy upadlo "górnicze Eldorado", wraz z twarzami górników posmutniała też knajpa. Dziś Geremkowej udalo się przywrócić mury do świetności. Marzy, żeby odmalowane kąty zapelnily się klientami jak kiedyś...

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×