Ocaleni

Justyna Nagłowska, Polska 2023

Program ukazuje losy ludzi borykających się z uzależnieniami. Osobom walczącym z nałogami pomagają dobrzy weterani, którzy odbudowali swoje życie, między innymi dzięki metodzie 12 kroków.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Talk show
 • Reżyseria: Jacek Królikiewicz
 • Prowadzący: Rafał Porzeziński

Ocaleni w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Rafał Porzeziński

Twórcy

 • Jacek Królikiewicz Reżyseria
 • Jacek Królikiewicz Scenariusz
 • Agnieszka Porzezińska Scenariusz
 • Rafał Porzeziński Scenariusz
 • Marcin Zawistowski Scenografia
 • Piotr Kuszpit Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Program ukazuje dramatyczne losy ludzi borykających się z uzależnieniami. Pokazuje niełatwą, ale skuteczną drogę bohaterów do wyjścia z nałogu. Walczącym z uzależnieniami pomagają dobrzy weterani, czyli osoby, które odbudowały swoje życie i relacje z bliskimi, między innymi dzięki metodzie 12 kroków.

Cykl ukazując dramatyczne losy uzależnionych bohaterów, zadając trudne pytania przekazuje pozytywną wizję zmiany. Niezmiernie ważnym elementem programu jest pokazanie niełatwej, ale skutecznej drogi wyjścia z poszczególnych uzależnień. Przewodnikiem po drodze do happy endu są "dobrzy weterani", czyli ci, którzy stosując program "12 kroków" uzyskali nie tylko abstynencję, ale odzyskali także relacje z bliskimi, ze światem, odbudowali swoje życie.

Komentarze

Skomentuj
 • Art (gość)

  Do A.B. Co Ty człowieku za bzdury wypisujesz?!Nie chciałbyś żebym teraz i ja i reszta ocalonych przyszła do Ciebie na rozmowę.

  21.09.2023 13:36
 • Sebastian Guminiczak (gość)

  Może i jest to śmieszne, ale jestem uzależniony od masturbacji. Trzepie kapucyna 3 razy dziennie rano przed pracą, w pracy jak pójdę na przerwe sniadaniowa to ide do toalety i ruszam skóra, a później jeszcze w domu przed snem jeszcze miziam mojego bażanta :/ czy jest na to jakies lekarstwo? Tak myślę może kupie sobie gumowa lale i bede ja w szafie chował przed moja dziewczyna. Nie wiem co zrobić pomóżcie...

  21.07.2023 00:26
 • A.B. (gość)

  Wszystkim tym ludziom uzależnionym od alkoholu i narkotyków należy bezwzględnie odbierać prawo jazdy i zapobiegać złu już zawczasu. Mam na myśli tragiczne w skutkach wypadki samochodowe które są powodowane przez takie osoby w zdecydowanej większości. Takie osoby są nie do uratowania to zwykle ścierwa i śmieci najgorszego sortu. Należy również takie osoby pozbawić prawa do bezpłatnej opieki medycznej. To bzdura i złudzenie z takie osoby kiedykolwiek i gdziekolwiek da się ocalić. Życie z taką osobą nawet jak zaprzestanie nałogu to horror. Zresztą doświadczenie pokazuje że osoba taka i tak zawsze wraca do nałogu. Ale pozbawić wszystkie te osoby prawa jazdy trzeba ponieważ chodzi o nasze życie i bezpieczeństwo. Niech sobie tacy osobnicy po prostu zdychają. A ten program to jakaś bzdura utopia i ściema.

  13.07.2023 15:46
 • Paulina (gość)

  Mam problem mój chłopak pije dużo lat już w dzień jest pijana chciałabym żeby przestał nie jest sobą jest marudny wszystko mu przeszkadza jest agresywby jestem z nim ponad 11 lat ale on nie chce się zmienić ma problem z alkocholem proszę każdego dnia Boga żeby przestał chlac nie wiem co mam robić

  30.06.2023 00:05
 • Pracodawca (gość)

  Jestem pracodawcą. Wasz program uświadomił mi, że osoby, które wyszły z uzależnienia są o wiele bardziej wartościowi niż przeciętny człowiek. To przede wszystkim bardzo wspaniałe i bardzo silne osobowości. Dziś stojąc przed wyborem przyjąć do pracy osobę NN , a osobę , która oparła się uzależnieniom, nie miałabym wątpliwości. Wyleczony alkoholik jest szczery, prawdomówny i uczciwy wobec siebie i innych . Ma zbyt wiele do stracenia. Dając mu do wyboru : możesz mieć wspaniałe życie lub wszystko stracisz POMAGAMY. nigdy tak nie myślałam. Bardzo szanuję tych, którzy dali radę wyjść z tego. Szacunek dla nich wszystkich i Waszego programu. Program "Ocaleni " niesie z sobą największą wartość nawet dla tych , którzy nie wpadli w nałogi. Pokazuje, że my "przeciętni "też możemy wiele osiągnąć, skoro oni mogą "przeskoczyć góry ". Podziwiam ich. Program OCALENI jest jednym z najwspanialszych, jaki niesie z sobą olbrzymie wartości dla każdej osobowości ; tej uzależnionej i tej przeciętnej ,borykającej się z codziennymi problemami. Wasz program DAJE SIŁĘ I DAJE NADZIEJĘ KAŻDEMU - PRAWDZIWE UDOWODNIONE ŚWIATŁO WTUNELU. WIELKI SZACUNEK ZA TEMATYKĘ I SPOSÓB PROWADZENIA.

  05.10.2022 00:15
 • Gościni (gość)

  Do osób, które piszą, że ten Pan kogoś zniszczył. A czy ta osoba nie mogła odejść i zadbać o siebie? To się nazywa współuzależnienie i polega na tym, że chcemy ratować uzależnionego, a zapominany o sobie. Tak nie wolno! I nie wolno też zrzucać winy za SWOJE decyzje na nikogo innego. Dzieci to inny temat, dzieci są zależne często od niedojrzałych dorosłych...

  29.09.2022 21:24
 • Do "zaskoczonej"!!! (gość)

  Zaskoczona (gość)

  "A dlaczego w dzisiejszy odcinku,ktory bedzie o moim bylym mezu,alkoholiku,nikt z tego programu do mnie nie zadzwonil.Moze ja tez mialabym cos do powiedzenia?Jacy oni teraz wszyscy nawroceni i wspaniali.Zawsze trzeba wysluchac dwoch stron."

  CZY PANI SIĘ ZASTANOWIŁA,NAD SWOIM ZACHOWANIEM? TEN PROGRAM JEST O OSOBACH KTÓRE POMAGAJĄ INNYM WYJŚĆ Z PROBLEMÓW, TAKICH PROBLEMÓW Z KTÓRYMI PANI NIE MOGŁA SOBIE PORADZIĆ. MAŁŻEŃSTWO TO WZAJEMNA OPIEKA I OFIAROWANIE SIEBIE DRUGIEJ OSOBIE, ALE JEŚLI TA DRUGA OSOBA NIE ZASLUGUJE NA TO, JEŚLI DRUGA OSOBA NAS ZAWODZI - IDZIE SIĘ W NARKOTYKI ALKOCHOL I Zdrady. PANI ZAWIODŁA! SAM TEGO DOSWIADCZYLEM NA SOBIE, UCIEKAJĄC DO STREFY WOJNY, PÓŹNIEJ ALKOCHOL I ZDRADY. DLATEGO "TY" JESZCZE NIE ROZUMIESZ? DLACZEGO LUDZIE SIĘ ROZSTAJĄ? POWIEM DOROŚNIJ BO PRZEZ TAKIE KOBIETY JAK TY WARTOŚCIOWI FACECI IDA NA DNO.

  Teraz uczę strzelać, nie piję, nie biorę narkotyków a dookoła mnie są ludzie którzy zasługują na WSZYSTKO.

  A jeśli chcesz leczyć swoje "ego" WYPISUJĄC, że zrobiłaś ze swojego męża alkoholika to wcale się nie dziwię ze odszedł bo takie publiczne znieważanie podchodzi pod psychiczne znęcanie się.

  Idąc dalej w psychologię, twój były mąż stał się ofiarą ofiary. Jeśli będziesz na tyle bystra aby to zrozumieć to nigdy więcej nie będziesz grzebać w przeszłości aby dokuczać innym, mam nadzieję! PRZESZŁASCI NIE WOLNO RUSZAĆ, NIE DLATEGO ŻE JEST ZŁA ALE DLATEGO ŻE JEST JUŻ DAWNO ZA NAMI. DLA WSZYSTKICH UZALEŻNIONYCH, NA SERCU KRZYŻ Z ORŁEM. BÓG HONOR OJCZYZNA.

  05.08.2022 00:47
 • Gosc (gość)

  Dla jasnosci.Rodzina tego Pana nie zostala rozbita przez alkohol.Ten Pan juz nie pil,jak zone zdradzal i zostawil dla innej kobiety.Nie ladnie tak klamac i robic z siebie biednego,pozostawionego samemu sobie czlowieka.

  01.02.2022 14:20
 • Przepraszam ale jestem zdumiona (gość)

  Dzisiejszy gość Andrzej zniszczył żonę dzieci a przestał pić bo wyleciał z pracy a to był warunek a teraz się powołuje na Pana Boga litośći byłam fanką programu dał mi wiarę w ludzi umacniał w miłości do ludzi do Boga a teraz jest mi źle nikt dzieci nie zaprosił a zniszczył je

  01.02.2022 10:22
 • Zaskoczona (gość)

  A dlaczego w dzisiejszy odcinku,ktory bedzie o moim bylym mezu,alkoholiku,nikt z tego programu do mnie nie zadzwonil.Moze ja tez mialabym cos do powiedzenia?Jacy oni teraz wszyscy nawroceni i wspaniali.Zawsze trzeba wysluchac dwoch stron.

  01.02.2022 08:59
 • wesolego (gość)

  Wszystko gra

  28.12.2021 19:19
 • Przemek Działkowy (gość)

  Nie piję od kilkunastu lat.

  https://dzialkowyprzemek.blogspot.com/

  07.12.2021 21:11
 • Marek (gość)

  Nie pije już 20 dni i z każdym dniem jestem trzezwiejszy umysłowo 😁

  07.11.2021 17:46
 • krystyna (gość)

  prosze o kntakt 519 125 374

  10.10.2021 23:31
 • krystyna (gość)

  prosze o kntakt 519 125 374

  10.10.2021 23:31
 • krystyna (gość)

  prosze o kntakt 519 125 374

  10.10.2021 23:30
 • Kamil (gość)

  Program o debilach!!!

  21.09.2021 23:34
 • Anna (gość)

  Wiem,wiem...że alkohol to nałóg, narkotyki nałóg itd. Człowiek ma rozum i trzeba wiedzieć że sięganie po te "specjały"często może doprowadzić do nałogu. A potem płacz i błagania o pomoc. Przedstawiacie tych ludzi którzy wyszli z nałogu jako bohaterów i bijecie im pokłony jacy to oni są wspaniali!! Bohaterowie to są dzieci (którym oni zmarnowali dzieciństwo), żony (którym przez lata stworzyli piekło) - kto im to zwróci? Ile to osób zaangażowanych w taką pomoc, ile państwo wydaje na to pieniędzy - a tylko 2 lub 3 na 100 wyjdzie z tego. Niby wiem że to choroba ale jej nie rozumiem - tyle zła ci ludzie robią a potem oczekują pomocy i przebaczenia. Mówicie o Bogu....tak-Bóg dał człowiekowi rozum i trzeba z niego korzystać!

  29.06.2021 21:32
 • Regina Gołaszewska (gość)

  Mam problem z moim młodszym o 10 lat bratem, jest alkoholikiem cały czas walczę i nic nie mogę zrobić. Chyb trzeba by było zamknąć go do jakiegoś zakładu nic nie pomaga. Mój najukochańszy brat ma 61 ciągle pije jest jak wrak, głodny, brudny pomagam mu ale ile można , ciągle się o niego martwię. M am 71 lat i i nie mogę mu pomóc, proszę morze pomożecie.

  27.06.2021 16:15
 • Paweł (gość)

  Witam do piero pierwszy raz oglądałem wasz program i jestem zafascynowany, ja też borykam się z nałogiem i nie wiem co mam zrobić chodziłem do psychologa ale ona tylko prochy mi waliła i nie wiem co mam robić pomuście mam na imię Paweł nie mam mejla.

  13.05.2021 00:53
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.7 Głosów: 3

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×