Ocaleni

Justyna Nagłowska, Polska 2021

Program ukazuje losy ludzi borykających się z uzależnieniami. Osobom walczącym z nałogami pomagają dobrzy weterani, którzy odbudowali swoje życie, między innymi dzięki metodzie 12 kroków.

 • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Talk show
 • Prowadzący: Rafał Porzeziński

Ocaleni w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Rafał Porzeziński

Twórcy

 • Marcin Zawistowski Scenografia
 • Rafał Porzeziński Scenariusz
 • Jacek Królikiewicz Scenariusz
 • Agnieszka Porzezińska Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Program ukazuje dramatyczne losy ludzi borykających się z uzależnieniami. Pokazuje niełatwą, ale skuteczną drogę bohaterów do wyjścia z nałogu. Walczącym z uzależnieniami pomagają dobrzy weterani, czyli osoby, które odbudowały swoje życie i relacje z bliskimi, między innymi dzięki metodzie 12 kroków.

Cykl ukazując dramatyczne losy uzależnionych bohaterów, zadając trudne pytania przekazuje pozytywną wizję zmiany. Niezmiernie ważnym elementem programu jest pokazanie niełatwej, ale skutecznej drogi wyjścia z poszczególnych uzależnień. Przewodnikiem po drodze do happy endu są "dobrzy weterani", czyli ci, którzy stosując program "12 kroków" uzyskali nie tylko abstynencję, ale odzyskali także relacje z bliskimi, ze światem, odbudowali swoje życie.

Komentarze

Skomentuj
 • Paweł (gość)

  Witam do piero pierwszy raz oglądałem wasz program i jestem zafascynowany, ja też borykam się z nałogiem i nie wiem co mam zrobić chodziłem do psychologa ale ona tylko prochy mi waliła i nie wiem co mam robić pomuście mam na imię Paweł nie mam mejla.

  13.05.2021 00:53
 • Paweł (gość)

  Witam do piero pierwszy raz oglądałem wasz program i jestem zafascynowany, ja też borykam się z nałogiem i nie wiem co mam zrobić chodziłem do psychologa ale ona tylko prochy mi waliła i nie wiem co mam robić pomuście mam na imię Paweł nie mam mejla.

  13.05.2021 00:52
 • Iwona (gość)

  Bardzo proszę o pomoc , mam syna który bierze narkotyki . Jestem zdesperowana , nie umiem mu pomóc.

  11.05.2021 13:39
 • Iwona (gość)

  Wspaniały program,oglądam każdy odcinek.Sama cierpię na tą ciężką chorobę jaką jest alkoholizm ale dzięki terapii i swojej ciężkiej pracy trzeci rok jestem trzeźwa.Historie osób,które występują w tym programie i ich walka o życie wzmacniają mnie w codziennej jakże trudnej walce z ciężka chorobą jaką jest alkoholizm.Pozdrawiam wszystkich tak jak ja walczących o każdy trzeźwy dzień oraz terapeutów z Oddziału 5C w Krakowie.

  07.04.2021 13:08
 • Marcin (gość)

  Pozdrawiam bardzo wszystkich walczących:D Szczególnie tych którzy mają pod górkę z własnym ego. Jestem niewierzący, w nic. W siebie już też, bo odwyki na mnie nie podziałały. 30 na karku a nałogi przez 2/3 życia. Podziwiam tych którym się udało wygrać tą porąbaną grę.

  25.03.2021 22:51
 • Sławek (gość)

  Proszę o kontakt 505077881

  16.03.2021 23:58
 • Sławek (gość)

  Wszystko fajnie....rozumie cel programu......ale tylko jedno ALE mało profesjonalistów w tym zakresie....przeprasxam ale troszeczkę słyszałem i troszeczkę współuczedtniczylem w tym zakresie....zatrudnijcie ludzi którzy się na tym znają. Pozdrawiam

  16.03.2021 23:54
 • Sławek (gość)

  Wszystko fajnie....rozumie cel programu......ale tylko jedno ALE mało profesjonalistów w tym zakresie....przeprasxam ale troszeczkę słyszałem i troszeczkę współuczedtniczylem w tym zakresie....zatrudnijcie ludzi którzy się na tym znają. Pozdrawiam

  16.03.2021 23:50
 • Monia (gość)

  Kochani zapewniam o modlitwie za wszystkich uzaleznionych i ich Rodziny ! Serdecznie zachecam do odmawiania Koronki do Milosierdzia Bozego :) Sam Jezus obiecał dac przez nią wszelkie łaski :)

  16.02.2021 19:13
 • Basia (gość)

  Mam już rozbite małżeństwo jestem sama gdzie szukać ratunku trudno mi się po rozwodzie pozbierać

  09.02.2021 23:47
 • F (gość)

  Fajny program mam męża alkoholika, szkoda tylko że nadawany jest o tak późnej porze,alkoholicy już śpią a dobrze byłoby gdyby tak obejrzeli

  09.02.2021 09:40
 • Kasik (gość)

  Teraz oglądam program i powiem szczerze ja wyszłam z nałogu alkoholu bo PAN JEZUS DAL MI SIŁĘ I NADAL JEST ZE MNĄ. JESTEM NA ETAPIE WYBACZENIA SOBIE, TO TRUDNE! ALE NIE OBARCZAM JUŻ TYCH KTÓRZY SIĘ PRZYCZYNILI, IM BYŁO MI ŁATWIEJ WYBACZYĆ. ALE WIERZĘ ŻE DAM RADĘ BO CHCĘ BYĆ ZDROWSZA, ALKOHOLIZM TO STRASZNA CHOROBA. POWODZENIA dla wszystkich którzy walczą i zdrowieją. Modlitwa codziennie do swojej SIŁY WYŻSZEJ TO JEST POMOC DLA NAS OGROMNĄ.

  20.01.2021 21:37
 • Mama (gość)

  Jestem mamą 2 synów narkomanów juz nie jestem w stanie tego znieść proszę o ratunek błagam pomóżcie mi i mom synom

  13.01.2021 21:23
 • Matka (gość)

  Proszę o kontakt jakieś namiary w Gdyni lub Gdańsku jestem matka młodego człowieka któremu przez męża alkoholika stworzyłam tragedię życiową syn nie potrafi nawiązywać znajomości jest samotny w głębokiej depresji błagam pomozcie

  09.12.2020 04:16
 • Matka (gość)

  Gdzie szukac wsparcia osobyktora pomoze w tych 12 krokach? Rstunku

  22.11.2020 07:48
 • Sylwia46 (gość)

  Jestem żoną alkoholika. Chcę mu pomóc ale nie potrafię Mój mąż dzięki alkoholowi stracił dobra pracę. Jest pod kontrolą psychiatry Ale moim zdaniem nic mu to nie pomaga Nie pije przez kilka dni a później znowu pije. Jestem na skraju wytrzymałości psychicznie nie daje już sobie rady Pozdrawiam Sylwia

  04.11.2020 05:32
 • Gocha (gość)

  Super program ! :) Daje nadzieję i tropy tym którzy rzeczywiście już więcej NIE CHCĄ cierpieć i odważą się poszukać pomocy. Świadectwa ludzi którzy przeszli przez piekło do lepszego życia bez używek i przemocy. Ludzi, którzy uczą się co dzień na nowo odbudowywać swoje relacje i wzrastać wewnętrznie dzieląc się otrzymanym Dobrem z innymi. Duchowe zasady 12 Kroków w praktyce i możliwość kontaktu telefonicznego po programie z zaproszonymi ekspertami lub na galerii Ocalonych. Nikt nie musi być sam ze swoimi problemami ! Dziękuję za tak wartościowy i humanitarny program. Polecam.

  19.09.2020 11:37
 • mirek (gość)

  nie jestem uzależniony, ale gorąco kibicuję uczestnikom // świadkom i chętnie oglądam program. świadectwa ocalonych są wyjątkowe. wspieram was wszystkich w modlitwie!

  14.07.2020 23:20
 • Renia (gość)

  Witam. Mój mąż jest uzależniony od alkoholu potrafi nie pić 2 miesiące A potem jak spróbuje pije 2-3tygodnie ma ciąg alkoholowy. Przez alkohol stracił 2 pracę A za chwilę straci dom i mnie ja już nie daje rady moją psychika siada zrobiłam się bardzo nerwowa. Wynajmujemy kawalerkę ale gdy mąż zaczyna pić mieszkanie zamienia się w chlew(doslownie)brud i smród. Pije do nieprzytomności zatacza się przewraca i już kilka razy rozwalił głowę,moje prośby nic nie dają mam dość życia z tym człowiekiem myślę o rozwodzie. Może ktoś mi poradzi co robić jestem bezsilna pozdrawiam

  06.06.2020 11:49
 • Aga (gość)

  Mój mąż pije,ale nie dostrzega problemu u siebie,tylko u mnie bo twierdzi,że to ja mam problem z tym że nie akceptuje ,że on pije. Trwa to już kawał czasu.Nie mam siły ,jestem słaba,bezsilna.zneca się psychicznie,poniża przy dzieciach.szkoda mi ich....muszę w końcu podjąć jakąś dojrzałą decyzję. On nie chcę się zmienić. Jakiś czas temu,kiedy powiedziałam,że jak nie przerwie picia to to ci będzie nas tylko dzielić to długi i dzieci-co zrobił?zdradził mnie z inną.wybaczyłam....ale wszystko się powtarza ,pije,kłamie,oszukuje,weekendy poza domem... Nie mam siły już walczyć....

  05.05.2020 18:41
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 2

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×