Od wschodu do zachodu słońca - 50 lat Skaldów

50 lat Skaldów, Polska 2015

Koncert jubileuszowy 50-lecia zespołu Skaldowie z udziałem zaproszonych gości - przyjaciół i wielbicieli grupy. Benefisowy program to przegląd przebojów i mniej znanych utworów z repertuaru zespołu.

  • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Koncert

Od wschodu do zachodu słońca - 50 lat Skaldów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert jubileuszowy 50-lecia zespołu Skaldowie z udziałem zaproszonych gości - przyjaciół i wielbicieli grupy. Benefisowy program to przegląd przebojów i mniej znanych utworów z repertuaru Skaldów. Piosenkowy katalog formacji nie ma sobie równych w polskiej muzyce popularnej. Na przełomie lat 60. i 70. Skaldowie zbierali liczne nagrody na opolskich festiwalach. Z niezwykłym wyczuciem wprowadzali do swojej twórczości elementy muzyki góralskiej. Tworzyli na potrzeby telewizji, teatru, filmu, a nawet Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Koncert jubileuszowy 50 - lecia zespołu Skaldowie z udziałem zaproszonych gości. Piosenkowy katalog Skaldów nie ma precedensu w polskiej muzyce popularnej. Pisali dla nich teksty Leszek Aleksander Moczulski, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski. Tworzyli muzykę do wierszy Juliana Tuwima i Wisławy Szymborskiej. Ich albumy "Od wschodu do zachodu słońca" i "Krywaniu, Krywaniu" są uważane za czołowe osiągnięcia europejskiego rocka progresywnego. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zbierali liczne nagrody na opolskich festiwalach. Z niezwykłym wyczuciem wprowadzali do swojej twórczości elementy muzyki góralskiej. Tworzyli na potrzeby telewizji, teatru, filmu, a nawet Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Ich benefisowy koncert to przegląd najbardziej znanych przebojów oraz mniej znanych "perełek", jakich nie brakuje w ich repertuarze. Wystąpią przyjaciele i zdeklarowani wielbiciele zespołu jednomyślnie otaczanego przez "branżę" szacunkiem i sympatią, m.in.: Anna Maria Jopek, Maciek Maleńczuk, Muniek Staszczyk, Ania Rusowicz i wielu innych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×