Odcienie judaizmu

Polska 2010

Rozmowa o rodzajach judaizmu - ultraortodoksyjnym, ortodoksyjnym, konserwatywnym, reformowanym i rekonstruowanym, oraz o tym, czym różnią się one od siebie - interpretacją Halachy, czy słów Tory.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Odcienie judaizmu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Małgorzata Burzyńska-Keller Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Rozmowa o rodzajach judaizmu - ultraortodoksyjnym, ortodoksyjnym, konserwatywnym, reformowanym i rekonstruowanym. W Polsce pojawił się ostatnio judaizm reformowany. Uczestnicy programu zastanawiają się, czy fakt ten oznacza, że młode pokolenie nie może dać sobie rady z trudnym, ortodoksyjnym sposobem życia.

W programie rozmowa o rodzajach judaizmu. Ultraortodoksyjny, ortodoksyjny, konserwatywny, reformowany i rekonstruowany - czym się różnią od siebie: czy interpretacją Halachy, czyli Prawa czy też interpretacją słów świętej Tory. W naszym kraju pojawił się ostatnio judaizm reformowany. Uczestnicy programu zastanowią się, czy fakt ten oznacza, że młode pokolenie nie może dać sobie rady z trudnym, acz fascynującym ortodoksyjnym sposobem życia? Czy jest to odejście od tradycji, czy oznaka współczesności, w której, jak się wydaje, może istnieć albo fundamentalizm, albo nie niosąca konsekwencji w przeżywaniu i celebracji tradycja?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×