Odkrywając niebo

Polska 2012

Program przedstawia zagadnienia związane z obchodzonym 1 listopada przez Kościół Starokatolicki Mariawitów Dniem Wszystkich Świętych oraz z kwestiami życia po śmierci i obcowania świętych.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Odkrywając niebo w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program przedstawia zagadnienia związane z obchodzonym 1 listopada przez Kościół Starokatolicki Mariawitów Dniem Wszystkich Świętych, kwestiami życia po śmierci, przebywania w niebie oraz obcowania świętych. Tematy zostaną ujęte w dwóch planach - liturgicznym i dyskusyjnym. Podczas mszy kapłan porusza te problemy w homilii. Dotyczy ich także dyskusja młodzieży mariawickiej z kapłanem teologiem, który, opierając się na wypowiedziach Jezusa zapisanych w Ewangeliach, postara się odpowiedzieć na pytania stawiane przez dzieci i młodzież.

Zagadnienia związane z obchodzonym 1 listopada także przez Kościół Starokatolicki Mariawitów Dniem Wszystkich Świętych. Poruszane są tu kwestie życia po śmierci, przebywania w niebie, świętych obcowania. Jak pojmuje te zagadnienia zwykły człowiek, czy da się tę naukę poszerzyć i przybliżyć współczesnym odbiorcom? Temat ujęty w dwóch płaszczyznach: liturgicznym i dyskusyjnym. Ekipa z kamerą uczestniczy w mszy świętej 1 listopada, kiedy kapłan porusza te kwestie także w homilii; drugim planem będzie swobodna dyskusja młodzieży mariawickiej z kapłanem teologiem, który podpierając się wypowiedziami Jezusa zapisanymi w Ewangeliach, stara się odpowiedzieć na wszelkie pytania, które tak często zadają sobie zarówno dzieci, jak i dorośli. Dlaczego umieramy? Czy istnieje życie po śmierci? Jak się idzie do nieba? Czy w niebie będziemy mieć nasze ciało? Czy ludzie przebywający w niebie mogą wspomagać tych żyjących na ziemi? Co będziemy robili w niebie? A czy w niebie są zwierzęta?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×