Ojczysty - dodaj do ulubionych

Polska 2012

Uroczystość, która odbędzie się w Teatrze Polskim z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Motywem przewodnim gali będzie polska rozmowa.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Program artystyczny
  • Prowadzący: Maciej Stuhr, Andrzej Poniedzielski

Ojczysty - dodaj do ulubionych w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Maciej Stuhr
  • Andrzej Poniedzielski

Opis programu

ZwińRozwiń

Uroczystość, która odbędzie się w Teatrze Polskim z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Motywem przewodnim gali będzie polska rozmowa. Pojawią się dialogi fundamentalne dla polskiej kultury. W widowisku wezmą udział artyści, dziennikarze i językoznawcy. Występom muzycznym oraz kabaretowym, fragmentom archiwaliów filmowych i telewizyjnych będą towarzyszyć rozmowy o fenomenie języka polskiego. Marek Kondrat przeczyta fragmenty klasycznych tekstów przełożonych na język współczesnej nowomowy.

Uroczystość odbędzie się w Teatrze Polskim z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego scenariusz widowiska: Maciej Stuhr prowadzenie: Maciej Stuhr i Andrzej Poniedzielski Motywem przewodnim uroczystej gali będzie polska rozmowa. Nie obędzie się oczywiście bez fundamentalnych dla polskiej kultury i sztuki dialogów. W widowisku wezmą udział artyści, dziennikarze, językoznawcy, m.in. prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek, Krzysztof Zanussi, Agata Buzek, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Jacek Fedorowicz, Maria Seweryn, Andrzej Seweryn, Artur Andrus. Występom muzycznym i kabaretowym, fragmentom archiwaliów filmowych i telewizyjnych towarzyszyć będą krótkie rozmowy o fenomenie języka polskiego, bogate w aluzje do słynnych tekstów kultury. W części artystycznej wystąpią m.in. Katarzyna Nosowska, Muniek Staszczyk, Gaba Kulka, Andrzej Grabowski, Łona, Piotr Cugowski. Fragmenty klasycznych opisów przełożonych na język nowomowy i opracowanych przez frazeolog dr Grażynę Majkowską przeczyta Marek Kandrat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×