Ona, Nikifor

Polska 2004

Reportaż o Nikiforze Krynickim, z wątkami biograficznymi oraz rozważaniami o jego losie i bezinteresownej miłości do sztuki. Głównym elementem dokumentu jest monolog Krystyny Feldman.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Ona, Nikifor w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Całe życie Epifana Drowniaka było pasmem aktów pogardy, odrzucenia, biedy i cierpienia oraz wielkiej miłości do sztuki, radości tworzenia i niezachwianej pokory wobec darowanego przez Boga talentu. Główną osią narracyjną dokumentu o Nikiforze jest monolog Krystyny Feldman, która w filmie Krauzego odtwarza jego postać. Wypowiedzi są dopełniane wyłaniającymi się z negatywu portretami artysty.

Nikifor, żebrak odrzucony w swym środowisku, a znany w całym świecie, żebrak z wyboru i zamiłowania. Malował z natury inaczej niż wszyscy. Całe życie Epifana Drowniaka było pasmem aktów pogardy, odrzucenia, biedy i cierpienia oraz wielkiej miłości do sztuki, radości tworzenia i niezachwianej pokory wobec darowanego przez Boga talentu. Nie biografia jest jednak jedynym wątkiem reportażu. Główną oś narracyjną , choć wcale nie najbardziej rozbudowaną, stanowi quas-monolog Krystyny Feldman, która w filmie Krauzego odtwarza postać Nikifora. Wypowiedzi są dopełniane wyłaniającymi się z negatywu portretami Nikifora.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×