Opole na bis

Panna, madonna, legenda tych lat, Polska 2019

Przypomnienie niektórych występów, piosenek i koncertów zaprezentowanych podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, organizowanego corocznie od 1963 roku, zwykle w czerwcu.

 • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Koncert

Opole na bis w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 25.08.2019 18:30

  TVP 1

 • Sobota 31.08.2019 18:30

  TVP 1

 • Poniedziałek 02.09.2019 15:35

  TVP 1

Multimedia

Twórcy

 • Jan Pietrzak Scenariusz
 • Giorgios Stylianou Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Przypomnienie niektórych występów, piosenek i koncertów zaprezentowanych podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, organizowanego corocznie od 1963 roku, zwykle w czerwcu. Festiwal jest swoistym podsumowaniem sezonu artystycznego polskich twórców i wykonawców. Tradycyjnie koncertom towarzyszą przegląd największych osiągnięć mijającego sezonu, prezentacja utworów premierowych, konkurs debiutów estradowych i przegląd kabaretów.

Przypomnienie koncertu z okazji 70. urodzin Ewy Demarczyk. Ewa Demarczyk wykonywała największe przeboje poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej. Muzykę pisali dla niej znani kompozytorzy, tak jak Zygmunt Konieczny i Andrzej Zarycki. Artystka jest podziwiana za genialne interpretacje wierszy Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Bolesława Leśmiana. I chociaż wycofała się z życia publicznego jej niepowtarzalny styl inspiruje dziś wielu artystów, którzy zostali zaproszeni do udziału w opolskim koncercie.

Komentarze

Skomentuj
 • lambrambela@...

  Marika miała sciągawkę na ręcy - ale wstyd i to tak p0opulRNEJ piosenki... i korzystala z niej z samego poczatku

  03.05.2014 15:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×