Oratorium Gdańskie

Polska 2005

Z okazji jubileuszu 60-lecia Radia Gdańsk w Operze Bałtyckiej odbyło się prawykonanie "Oratorium Gdańskiego". Jest to dzieło multimedialne oddające za pomocą muzyki, poezji i obrazu klimat miasta

  • Czas trwania: 42 minut, Gatunek: Koncert

Oratorium Gdańskie w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Krzysztof Babicki Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Z okazji jubileuszu 60-lecia Radia Gdańsk w Operze Bałtyckiej odbyło się prawykonanie "Oratorium Gdańskiego". Jest to dzieło multimedialne oddające za pomocą muzyki, poezji i obrazu klimat miasta, jego kosmopolityczną przeszłość i przyszłość.

Jedynka zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Odtworzenie "Oratorium Gdańskiego", skomponowanego przez młodego, utalentowanego kompozytora, Marka Kuczyńskiego. Utwór muzyczny napisany do tekstów Pawła Huelle powstał na zamówienia Radia Gdańsk z okazji jubileuszu 60-lecia rozgłośni. Prapremierowe wykonanie "Oratorium Gdańskiego", składającego się z trzech części: I - Bereszit, II - Pieśń miłosna, III -Bazylika, odbyło się 16 czerwca 2005 w Operze Bałtyckiej. Jest to dzieło multimedialne oddające za pomocą nowoczesnej muzyki oraz poezji i obrazu klimat Gdańska, jego kosmopolityczną przeszłość oraz dzień dzisiejszy. Bardzo emocjonalny utwór nawiązuje do losów miasta, od narodzin, poprzez rozwój i trwanie przez pokolenia, do czasów współczesnych. Polską Filharmonią Kameralną Sopot dyryguje Wojciech Rajski.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×