OrthoNet i Kolory prawosławia

OrthoNet i Kolory prawosławia, Polska 2019

Stowarzyszenie OrthNet zajmuje się popularyzacją prawosławia. Temu celowi służą m.in.: strona internetowa orthphoto i projekt "Kolory prawosławia". Stowarzyszenie stworzyło także stronę cerkiew.pl.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

OrthoNet i Kolory prawosławia w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 01.10.2019 06:20

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Stowarzyszenie OrthNet zajmuje się popularyzacją prawosławia. Temu celowi służą m.in.: strona internetowa orthphoto i projekt "Kolory prawosławia". Stowarzyszenie stworzyło także stronę cerkiew.pl, która jest platformą wymiany informacji ważnych dla wiernych Kościoła prawosławnego. Projekt "Jestem, bo wrócili" dąży do przywracania pamięci historycznej. W jego ramach wydano książkę o ludziach, którym nie udało się wrócić na rodzinne ziemie. OrthNet dba o współpracę między różnymi organizacjami i współpracuje z mediami.

Stowarzyszenie OrthNet to organizacja, której celem jest popularyzacja prawosławia, jednoczenie wyznawców i osób związanych z Cerkwią oraz informacja na temat przedsięwzięć w jej ramach. Czynią to poprzez stronę orthphoto.net i ich flagowy projekt: Kolory Prawosławia. Są twórcami strony cerkiew.pl, będącej platformą do wymiany wszelkich informacji w kręgu zainteresowanych życiem Kościoła prawosławnego. Ciekawy jest również projekt Jestem, bo wrócili, będący próbą przywracania pamięci w setną rocznicę bieżeństwa. W jego ramach, wydano książkę o tych, którym nie udało się wrócić na rodzinne ziemie. Ważnym elementem jest networking pomiędzy organizacjami działającymi na rzecz prawosławia oraz organizowanie spotkań dla mediów. Chcemy pokazać, że prawosławie jest żywe i nowoczesne. Ukazanie na przykładzie stowarzyszenia OrthNet różnorodnych form działalności ludzi pełnych pasji i chęci propagowania tego, co piękne, ciekawe w prawosławiu, a przede wszystkim bardzo wielu osobom nieznane. .

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×