Państwo w państwie

Polska, 2017 Magazyn "Państwo w Państwie" już od 5 lat jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski. Emisja w Telewizji Polsat, Polsat News i Polsat News 2 o godzinie 19:30. W każdym odcinku "Państwa w Państwie" można poznać różne historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Wektory 2012. Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu "Nie daj się fiskusowi". Talkowski w programie "Państwo w Państwie" rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. "Państwo w Państwie" nadawane jest na trzech antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News i Polsat News 2., Polska 2015

Program publicystyczny, w którym zaprezentowane zostaną szczegółowo udokumentowane reportaże o przypadkach naruszenia prawa przez urzędników na niekorzyść przedsiębiorców.

 • Gatunek: Program publicystyczny
 • Prowadzący: Przemysław Talkowski

Państwo w państwie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Przemysław Talkowski

Opis programu

ZwińRozwiń

Program publicystyczny, w którym zaprezentowane zostaną szczegółowo udokumentowane reportaże o przypadkach naruszenia prawa przez urzędników na niekorzyść przedsiębiorców. Autorzy zaprezentują historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Scenariusz osnuty jest wokół przykładu samowoli urzędniczej, skutkiem której są bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników.

Program, prowadzony przez Przemysława Talkowskiego, dziennikarza Polsat News, walczy z powszechnym przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze tego magazynu reportaży ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Po opisywanych przez redakcję "Państwo w Państwie" historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a także wiele spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Zespół redakcyjny programu "Państwo w Państwie" za swoją ciężką, ale jakże owocną pracę, otrzymał wyróżnienia i nagrody - m.in. wyróżnienie honorowe Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż "Czy państwo radzi sobie z lichwą?" oraz główna nagroda XIV edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych, organizowanego przez Narodowy Bank Polski, za materiał "Kowal zawinił, cygana powiesili".

Komentarze

Skomentuj
 • Yato (gość)

  Dot: programu Ofiary sprawcami z dnia 31. 03. Sędziwie wydający ten wyrok to mistrzowie, potrafili wyinterpretować przepisy z prawa, że winny stał się niewinnym a niewinny winnym-majstersztyk. Coś takiego fizjologom by się nie przyśniło. Chcę się pochwalić. My też mamy mistrzów, są to SSR Lidzbark Warm. pani Monika Niedziałkowska i SSO Olsztyn pan Leszek Wojgienica, oni też po mistrzowsku potrafią wyinterpretować przepisy z prawa. Internałci podajcie swoich mistrzów. Youtuberzy nakręcajcie filmy o super mądrych sędziach. Sędzia KRS występujący w programie to DZIWOGON, sędzia Żurek był DZIWOGON ale ten to SUPERDZIWOGON. Dziwogon to ptaszek o małym móżdżku i bardzo sprytny. Ze względu na ten spryt, naukowcy przypisują mu wysoką inteligencję.

  04.04.2019 10:33
 • gogo (gość)

  Policja, lekarze, sędziowie są coraz głupsi, potrafią tylko terroryzować rząd i społeczeństwo strajkami.

  11.02.2019 11:02
 • Łukasz (gość)

  W tym całym toku zdarzeń popełniono mnóstwo błędów : Po pierwsze policja nie powinna odwoływać ZRM, ( pogotowia ) jest zasada o której się nie mówi w tym programie a wiem , że procedura istnieje . Jeżeli policja nie jest w stanie ustalić stanu trzeźwości osoby , może poinformować lekarza przyjmującego w SOR , że pacjent nie był w stanie dmuchnąć i proszą o pobranie krwi na potwierdzenie lub wykluczenie upojenia alkoholowego ewentualnie na zażycie innych środków odurzających. A w tym przypadku informacja powinna trafić do zespołu ZRM- Pogotowia a ci powinni wpisać do karty medycznej o stanie pacjenta opis taki jak dałem powyżej odnoście trudności ustalenia stanu trzeźwości , tylko w tej sytuacji dziwne jest , że pogotowie oddaje pacjenta w ręce policji . I tu pojawia się pytanie na jakiej zasadzie pogotowie oddaje pacjenta policji ???która przekazuje chłopaka pani doktor w SOR. Jedynym dokumentem pozwalającym na opuszczenie pacjenta karetki pogotowia , jeżeli osoba opisze na karcie ZRM informacje , że ODMAWIA PRZYJĘCIA POMOCY I WYKONANIA CZYNNOŚCI MEDYCZNYCH I NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ŻĄDANIE OPUSZCZA KARETKĘ POGOTOWIA MIEJSCOWOŚĆ DATA I CZYTELNY PODPIS PACJENTA . W tym przypadku tego nie było . Pytanie jakie badania wykonał zespół ZRM w tym przypadku powinni być uczuleni na wyciek krwi i płynu mózgowo rdzeniowego , który miesza się z krwią ale zawsze trzeba być na to wyczulonym przy informacji , że był uraz głowy a pacjent zachowuje się nie logicznie nie można zwalać na to iż wypił dwa piwa człowiek po dwóch nie zachowuje się w ten sposób zwłaszcza iż młody organizm szybko metabolizuje takie środki . Cały wywiad zebrany pani doktor powinna wziąć pod uwagę zwłaszcza gdy mamy informacje o urazie i w pierwszej kolejności pobieramy krew i na szybko kontrolnie robimy RtG lub TK głowy ale oprócz tego sprawdzamy napięcie mięśniowe poprzez zaciśnięcie dłoni jeżeli jest osłabiony nacisk stwierdzamy iż jest coś nie tak kolejny etap to koordynacja ciała i kończyn czyli pełne badanie neurologiczne .

  Niestety w tym przypadku zawiodły służby począwszy od Policji , która jak słyszeliśmy byli przeszkoleni z KPP- czyli kwalifikowanej pierwszej pomocy gdzie zawsze się informuje o urazach mózgowo czaszkowych - bynajmniej ja zawsze o tym informuje na kursach . W kolejnym etapie nie powinni odwoływać pogotowia i stwierdzać , że chłopak jest zalany w trupa nie mając badania chłopaka !! W kolejnym etapie nie wolno pozostawić pacjenta w areszcie bez stałego monitoringu ale nie kamer lecz czynności życiowych zwłaszcza iż dostali informacje w karcie , że stan pacjenta jest zły . Kolejne błędy to błędy pogotowia gdzie nie było odpowiedniego badania urazowego, nie było badania neurologicznego , brak wpisu w kartę ZRM , że chłopak jest po urazie w głowę i braku badania na stan trzeźwości , mowa bełkotliwa , utrudniony kontakt słowny. I na koniec najlepsze błędy dr Brak skierowania na badania laboratoryjne w celu ustalenia trzeźwości w pierwszym etapie , brak diagnostyki komputerowej oraz brak badania neurologiczno- urazowego

  Wszyscy powinni dostać wyroki i zwolnienia dyscyplinarne , a napastnicy 25 lat pozbawienia wolności bez wyjątku , każdy kto nawet współuczestniczył a nie udzielił pomocy jest winny w tej sprawie .

  10.02.2019 21:31
 • Jurekegon (gość)

  Lekarz zazwyczaj pisze to co powiedza policjanci i tak sie to odbywa .mialem taka sama sytuacje .jezeli sie odzywasz to trafiasz do celi z tz.smierdzielem .mnie wsadzono na tz.dolel na 1.5 godziny mimo zlamanych źeber .poparzonych rak

  10.02.2019 20:18
 • kkk (gość)

  To po dwóch piwach nie można wyjść na spacer?

  10.02.2019 20:01
 • Tomek Wałbrzych (gość)

  Do programu emitowanego w dniu 10.2.2019. Ok godz. 20:45 pani policjant popełnia dwa błędy czy wypicie 2 piw jest równoznaczne ze zjedzeniem galaretki z octem spirytusowym 10 procentowym i drugi błąd osoba bełkkoczca chwiejącą się na nogach może mieć uszkodzony błędnik.Pozdrawiam fan Programu.

  10.02.2019 20:00
 • dodo (gość)

  Prokuratorzy i sędziowie to leniwi, niedouczeni goście, często opierają się na biegłych, którzy za nic nie odpowiadają. Przypuszczam, że w przypadku ostatniej audycji, prokurator, biegły i przestępca grali w jedną piłkę i podzielili się zrabowaną kasą i winnych nie ma.

  04.02.2019 11:33
 • Karwowski (gość)

  Prokuratura działa tak jakby państwo i ludzie byli ich własnością moja bratowa dala pigułkę gwałtu wzięła telefon podrabiajac podpis wysoko ubezpieczyla potem dawała dwum starszym osobą dopalacze po dwa udary miały te dwie osoby są dzisiaj kalekami starsze osoby zgłosiłem przestępstwo umyślne zmataczono zeznania liczyły się sprawców nie poszkodowanych osób bo znajomi policjanta TAK działa prokuratura w Koninie

  19.01.2019 14:47
 • luk (gość)

  dot. programu "Miasto sprzedało nie swoje". Tu działała mafia urzędniczo-sądowa. Sprawą powinien się zająć prokurator lub CBA i to natychmiast. Urzędnicy i sędziowie okradli człowieka i wzięli duże pieniądze.

  25.10.2018 10:57
 • wacek (gość)

  Co do wczorajszego programu. Redaktor zadaje pytania, sędzia daje dziwne odpowiedzi, zwykły obywatel głupieje. To wszystko okaże się jasne i zrozumiałe gdy przyjmie się że działa mafia a są w niej sądy, komornicy, firmy windykacyjne, instytucje finansowe. Koniecznie należy powołać komisję weryfikacyjną wyroków sądowych.

  16.04.2018 13:32
 • Gosia (gość)

  Komornik powinien z ludźmi rozmawiac i pomagać a nie przeciw stawiać się ludziom.. Jeszcze raz pisze KOMORNIK TO DARMO ZJADA

  04.03.2018 20:14
 • Gosia (gość)

  Komornik wypiera się że wszystkiego ,komornikowi liczy się kasa dla ciebie .Komornik to darmo zjada ze wszystkiego ciąga .Z wypłaty zabierają i z konta bankowego

  04.03.2018 20:06
 • Gosia (gość)

  Komornik wypiera się że wszystkiego ,komornikowi liczy się kasa dla ciebie .Komornik to darmo zjada ze wszystkiego ciąga .Z wypłaty zabierają i z konta bankowego

  04.03.2018 20:05
 • Czeslawa poszkodowana (gość)

  Jak długo muszę czekać na zwrot pieniędzy które mi zostale zabrane bezprawnie Pan urzędnik tak sobie ustalił i robi co chce gdzie mogę to zgłosić całe miasteczko jest za mną ten człowiek jest ponad PRAWEM proszę o pomoc jestem biedna nie mam na adwokata i muszę płacić podwójna cenę błagam o pomoc. Pana Tarkowskiego

  25.02.2018 21:29
 • lu (gość)

  w Polsce komornicy urzędnicy, sędziwie mogą obywatela okradać do woli i twierdzić że takie jest prawo. Kto tu jest winny, ustawodawca czy ci urzędnicy. Jeżeli urzędnicy , dlaczego prokuratura, choć bierze pieniądze od obywateli nie działa. Czy mamy do czynienia ogulnopaństwową mafią.

  05.02.2018 10:42
 • Paweł (gość)

  Jeśli komornik zagarnie pieniądze według prawa nie to jest kradzież musi być ukarany jak każdy inny obywatel do więzienia nikt nie jest po nad prawem

  04.02.2018 21:07
 • Malgosia (gość)

  To ciekawe jest faktura jest NIP sprzedającego i kupującego Potem należy się rozliczyć z I do pomyłka w nr konta do zapłaty Bo komornik kontroluje firmy które upadły Po stwierdzeniu pomyłki Pan Pani ma czas na rozstrzygnięcie przez sąd np 3 miesiące po tym terminie sąd będzie rozpatrywał tę sprawę przez następne 24 miesiące a dana firma nie otrzymuje zapłaty bo komornik czy syndyk otrzymuje wynagrodzenie

  04.02.2018 20:01
 • Malgosia (gość)

  Pomyłkowo wysłane pieniądze za fakturę dla oznaczonego przedsiębiorcę w którym jest komornik lub syndyk CIEKAWE

  04.02.2018 19:51
 • Malgosia (gość)

  Pomyłkowo wysłane pieniądze za fakturę dla oznaczonego przedsiębiorcę w którym jest komornik lub syndyk CIEKAWE

  04.02.2018 19:46
 • adan (gość)

  szacun dla naczelnika, biorącego udział w programie- niestety brak wiedzy prowadzącego i nakręcanie "śruby"to jego specjalnośc.

  14.01.2018 20:22
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 4.7 Głosów: 3

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×